21 Temmuz 2017 15:02

Tüm Köy Sen: Üreticiler örgütlenmeye başladı

Ordu’da yapılan Tarım-Fındık Kurultayı’nda oluşan geçici yönetim kurulu üyeleri kurultayı değerlendirerek yapacakları çalışmaları planladı.

Paylaş

12 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Tarım-Fındık Kurultayı’nda oluşan Tüm Köy Sen Ordu Şubesi geçici yönetim kurulu üyeleri, “Üreticiler kendi çıkarı için örgütlenip emeğine, ürününe, geleceğine sahip çıkacak.” değerlendirmesi yaptı.

Kurultayda seçilen ve Tüm Köy Sen Genel Merkezi’nden yetki bekleyen geçici yönetim kurulu üyeleri olarak hem kurultayı değerlendirdiklerini hem de acil olarak yapacakları çalışmaları planladıklarını belirten Tüm Köy Sen Ordu İl Temsilcisi Zekai Sağra, “Artık üreticilerin kendi çıkarları için bir araya gelebileceği bir kuruluşu var. Yönetime seçilen arkadaşlarla bir araya gelerek değerlendirme yaptık. İlk işimiz sendikamızın bir yerinin olmasını sağlamak. Ayrıca üreticilerle yüz yüze gelerek sendikamızı tanıtmaya ve üye yapmaya başlayacağız.” dedi.

KURULTAY BAŞARILI GEÇTİ

Kurultayı değerlendirdiklerini belirten Sağra, “Kurultaya çağrı için 5 bin broşür dağıttık. Gazete ve televizyonlarda haber olarak yer aldı. Toplantı ilk olmasına karşın iyi geçti. Üreticilerin kendi çıkarlarını savunan ve birlikte hareket etmeyi sağlayacak bir örgütlenmeye gereksinim olduğu daha iyi anlaşıldı. Üreticiler için yeni bir umut doğuyor. Kurultaya katılanların içinden seçilen geçici yönetim, üye sayısını artırıp en kısa zamanda genel kurulunu yaparak 3 yıllık yönetim kurulunu oluşturacak.” dedi.

TARIM-FINDIK POLİTİKALARINDA TARAFIZ

Tüm Köy Sen’in tarım, hayvancılık, arıcılık, fidancılık vb. alanlarda üreticilerin emeği, ürünü ve geleceği için taraf olacağını, söz söyleyececeğini ve gerekeni yapacağını vurgulayan Sağra: “Fındıkta hasat zamanı yaklaştı. Herkes fındık fiyatını tartışıyor. Hükümet sorumluluktan kaçıyor. Artık Tüm Köy Sen var. Üreticilerin ürününe, emeğine ucuza kapatmak isteyenlere, geleceklerini karartanlara karşı gün geçtikçe büyüyerek ‘dur’ diyeceğiz. Devletin üreticiler lehine adım atmasını sağlayacak çabamız olacak.” dedi. (Ordu/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsrail polisinden Mescid-i Aksa saldırısı: 3 ölü 190 yaralı

SONRAKİ HABER

Antalya'da tarihi su sarnıçları çöplüğe döndü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...