21 Temmuz 2017 14:34

Maltepe sokaklarında müzik yankılanıyor

Maltepe Belediyesi’nin hayata geçirdiği 'Sokağın Ritmi' projesi sayesinde sokaklarda, parklarda ve semt pazarlarında müzik ziyafeti yaşanıyor.

Paylaş

Maltepe Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde “Sokağın Ritmi” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında iki ayrı müzik grubu, farklı alanlardaki müzikleri Maltepelilerle buluşturuyor. Türkiye’nin ilk kadın tulum sanatçısı Filiz İlkay Balta ve grubu ile Blues&Jazz müzisyenlerinden oluşan Deepnote grubu, semt pazarlarında, parklarda ve meydanlarda performanslarını sergiliyor.

HALKIN İLGİSİ BÜYÜK

Tulum, bateri, davul, akordeon, bas gitar ve akustik gitar gibi enstrümanlarla sokaklarda Maltepelilerle buluşan müzisyenlere, vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Etkinliğin ilk gününde Küçükyalı Adnan Kahveci Parkı ile Küçükyalı, Tugayyolu ve Girne semt pazarlarında Maltepeli müzisyenlerle karşılaşan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, müziğin ritmine uyarak dans ettiler. Pazarcı esnafı da, Maltepe Belediyesi’nin hayata geçirdiği bu projeden memnun olduklarını ifade etti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İftira manşetleri ve ‘Yalan dünya’

SONRAKİ HABER

Almanya’dan Türkiye’ye yaptırım senaryoları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...