21 Temmuz 2017 12:33

HDP'li Paylan, yeni Spor Bakanı'na Terim'i sordu

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, yeni Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın yanıtlaması talebiyle Fatih Terim'e ilişkin önerge verdi.

Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, göreve yeni başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın yanıtlaması talebiyle Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Alaçatı'da iki damadı ve korumasıyla mekan bastığı haberlerine ilişkin soru önergesi verdi.

Terim’in restoranın sahibi ve beş çalışanını darbettiği haberlerinin basına yansımasının ardından düzenlediği basın toplantısında “Gittim gereğini yerine getirdim, pişman değilim. Bir daha olsa, bir daha yaparım” dediğini söyleyen Paylan, Bakan Bak’a “Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in görevden alınması için girişimde bulunacak mısınız?” diye sordu.

Türkiye futbolunu temsil eden bir kişinin hukuka başvurmak yerine cebir yoluna başvurmasının uygun bulunup bulunmadığını soran Paylan, “Fatih Terim’in yönetimi altındaki Milli Takım futbolcularının sıklıkla şiddet olaylarına karışmasında, Fatih Terim’in rol modelliğinin etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Mardin’de otomobil takla attı: 3 ölü, 1 yaralı

SONRAKİ HABER

2019 Afrika Uluslar Kupası'nda Senegal'i 1-0 yenen Cezayir şampiyon oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa