Şimşek, Mercedes'e soruşturma iddiasını yalanladı

Şimşek, Mercedes'e soruşturma iddiasını yalanladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Mercedes ve BASF’nin 'terör destekçisi' ilan edildiğine dair iddiayı yalanladı.

AKP Hükümeti'nin Mercedesi üreten otomobil tekeli Daimler ve BASF’i terör destekçisi ilan ettiği ve Almanya'dan önlem almasını istediği öne sürüldü. Ancak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Alman basınında çıkan iddiayı yalanladı.

Alman basınında yer alan haberlere göre AKP Hükümeti tarafından, teröre destek verdiği gerekçesiyle Almanya'ya verilen listede Mercedes’i üreten otomobil tekeli Daimler ve kimya tekeli BASF de vardı. Listede ayrıca Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğu ileri sürülen ve Almanya'daki Türkiyelilere ait bir döner dükkanı ve bir kioskun(market) da olduğu belirtildi.

Türk güvenlik birimleri tarafından Federal Kriminal Dairesi'nde teslim edilen listede 68 firma ve şahsın olduğu bunlar arasında Daimler ve BASF'nin de yer aldığı iddiasını Alman hükümetinin “saçma” ve “gülünç” sözleriyle değerlendirdiği aktarıldı.

İddialarla ilgili olarak Türk güvenlik birimlerinden yeni bilgiler isteyen Alman güvenlik birimlerine bugüne kadar yeni bir bilgi verilmediği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz başında yaptığı açıklamada Almanya'ya 4500 kişi ve şirket isminin olduğu listeyi verdiklerini söylemişti.

ŞİMŞEK: ALMAN YATIRIMCILARI HOŞ KARŞILARIZ

Konuya ilişkin bugün Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten yapılan açıklamada “Türkiye’nin Daimler ve BASF’yi soruşturduğu haberleri tamamen yanlış. Alman yatırımcıları hoş karşılarız" ifadesi kullanıldı.

(Köln/EVRENSEL)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Temmuz 2017 15:31
www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

  1. Yusuf 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Allah aşkına yapmasınlar, Almanya ile aramızı bozmasınlar. Almanya demek, Avrupa'nın Çeribaşısı demektir. Avrupa ile aramızın bozulması gerçekten çok kötü. İş gereği hemen vize veriyorlardı, şimdi 20 günde vize gelmiyor. Şoförlerimize göz açtırmıyorlar, TIR Şoförlerinin arabalarında yatmasını bile yasakladılr. Aracını bırakıp otelde yatacaklarmış. Nasıl iş yapacağız?

  2. Destan 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

    O zaman Mersedes'i boykot Edip, derhal makam araçlarını satışa çıkarmalı.

  3. Mehmet Emir 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Alman hükümeti de resim ve belgelerle hatta şuanki cumhurbaşkani ile Fetullah gülenin el ele cekilmiş delilleri sunsa AKP hüķümeti nasil açiklama yapacak...Fotomontaj mi diyecek tape mi diyecek???Ne hallere düştuk hirsizin hicmi suçu yok gibi birşey oluyo..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.