19 Temmuz 2017 19:08

Kaçak getirilen pitonlar Antep’te

Türkiye’ye kaçak yollarla getirilen ve ihbar sonucu Samsun’da ele geçirilen 2 piton, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bakıma alındı.

Paylaş

Samsun’da bir kişinin evinde yasa dışı yollarla ülkeye sokulan 2 piton yılanını beslediği ihbarı üzerine polis belirlenen adrese 2 hafta önce operasyon yaparak yılanlara el koydu. Hayvanları kaçak yolla ülkeye getirdiği belirlenen kişiye  914 lira idari para cezası verilirken, yılanlar Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne teslim edildi. Bakımları yapılarak gerekli hastalık testleri apılan yılanlar 2 gün önce Sürüngen Evi’ne alındı.

Bal ve Kaya pitonu cinsinden olan yılanların bakımını yapan Sürüngen Evi Sorumlusu Sedat Daşçı, pitonların 70 ve 120 santimetre boylarında olduğunu ifade ederek şunları dedi:

“Yılanlar geldikten sonra önce karantinaya alarak sağlık taraması yaptık. Daha sonra yılanların karnını doyurarak diğer yılanlarımız gibi ziyaretçilerimizin görmesi amacıyla Sürüngen Evi’ne koyduk. Daha önce 50 yılanımız vardı, son gelenler ile beraber 52 yılanımız oldu. Pitonlar şu anda küçük ama 3 metre boyuna kadar uzayarak 20 yıl kadar yaşayabiliyorlar.”

Bakımları tamamlanan yılanların, Hayvanat Bahçesi’nde vatandaşlar tarafından ziyaret edilebileceği belirtildi. (Antep/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Atıcı: OHAL'i uzatanlar utansın diye...

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...