19 Temmuz 2017 11:09

Yandaş Yeni Şafak, Ahmet Şık ve Can Dündar'ı hedef aldı

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak, 'Teröristten talimat aldılar' başlık bir haber yayımlayarak Ahmet Şık ve Can Dündar'ı hedef aldı.

Paylaş

Yandaş Yeni Şafak gazetesi “Teröristten talimat aldılar” başlık bir haber yayımlayarak tutuklu gazeteci Ahmet Şık ve Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı hedef aldı.

“Firari Can Dündar ile Ahmet Şık’ın terör örgütü lideri Mihraç Ural’la birlikte hareket ettikleri ortaya çıktı” ifadelerinini kullanıldığı haberde, Reyhanlı katliamı ve MİT TIR’ları durdurulmasının ardından Dündar ve Şık’ı telefonla arayan Ural, ‘TSK, MİT ve hükümeti suçlayan haberler yaparak kamuoyu oluşturun’ talimatını verdi.” ifadeleri kullanıldı.

'FETÖ'CÜ SAVCILAR DA DAHİL OLMUŞ'

Haberde ayrıca, Ural-Şık-Dündar arasındaki “üçgen”e “FETÖ’cü savcılar”ın da dahil olduğu ileri sürülerek şöyle denildi:

“Can Dündar’ın Ahmet Şık aracılığı ile bilgilendirildiği görüşmelere emniyet ve yargı içerisinde görev yapan FETÖ’cü savcılar da dahil oldu. Emniyet istihbarat tarafından servis edilen kaçak dinlemeler Ahmet Şık ve dönemin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a servis edildi. İlki Cumhuriyet gazetesinde 2 Şubat 2015’te yayınlanan, “MİT Tırları Cihatçılara Gidiyormuş” başlığını taşıyan haberler dizisinde hükümet ve MİT doğrudan suçlu gösterildi.” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Antik kent Perge sürgün yeri haline getirildi 

SONRAKİ HABER

T-Rex hayatta olsaydı ondan koşarak kaçabilirdik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...