19 Temmuz 2017 09:23

HDP yeni yol haritasını yarın açıklıyor

HDP, uzun süredir üzerinde çalıştığı ‘Demokrasi Mücadelesi Deklarasyonu’nu yarın İstanbul’da açıklayacak.

Paylaş

HDP, uzun süredir üzerinde çalıştığı “Demokrasi Mücadelesi Deklarasyonu”nu yarın İstanbul’da açıklayacak. Deklarasyonda Türkiye’nin kangrenleşmiş sorunlarına çözüm geliştirecek olan HDP, eylem takvimini de duyuracak. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP), uzun süredir üzerinde çalıştığı “mücadele planı”nın yer aldığı deklarasyonu tamamladı. Türkiye'nin içerisinden geçtiği sancılı süreçte yeni bir çıkış yaratmak amacıyla hazırlanan deklarasyona son şekli bugün İstanbul'da toplanacak olan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) verecek. 9 maddeden oluşan ve “Demokrasi Mücadelesi Deklarasyonu” olarak tanımlanan deklarasyon, yarın İstanbul’un Abbasağa Parkı'nda düzenlenecek olan Demokrasi Şöleni'nde kamuoyuyla paylaşılacak. 

Demokrasi, eşitlik, adalet ve özgürlük alanlarında yaşanan sorunlara dair çözüm perspektifinin sunulacağı deklarasyonda, Türkiye'nin kangrenleşmiş başta Kürt sorunu olmak üzere emek, insan hakları ihlali ve kadın mücadelesi gibi temel sorunların çözümü konusunda da yol haritası olacak. 

“Ortak bir mücadelenin nasıl sürdürüleceği" sorusuna kapsamlı bir yanıt olarak sunulması beklenen deklarasyonda, sorunların kalıcı çözümü konusunda Türkiye'deki farklı siyasi yapılara ortak mücadele çağrısı da yapılacak. 

Deklarasyonun açıklanacağı buluşmaya, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Parti Sözcüsü Osman Baydemir ve Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir'in yanı sıra birçok milletvekili de katılım sağlayacak. 

Deklarasyonla birlikte HDP’nin eylem takviminin de startı verilecek. Eylem takvimi kapsamında büyük mitingler, halk ve yuvarlak masa toplantıları gibi çeşitli buluşmalar gerçekleştirilecek. (DİHABER) 
 

ÖNCEKİ HABER

SDG, Rakka operasyonunu durdurduğu iddiasını yalanladı

SONRAKİ HABER

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa