18 Temmuz 2017 21:46

Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarının açılışı yapıldı

Samsun'da yapılacak olan 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılışı yapıldı.

Paylaş

23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 18-30 Temmuz 2017'de Samsun'da gerçekleştirilecek. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 19 Mayıs Stadyumu'nda yapılan açılış seremonisi ile başladı. 

97 ülkeden, 21 branşta, 3 bin 148 sporcunun mücadele edeceği 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılış programında ilk olarak halkoyunu ve ritim gösterisi yapıldı. Açılış programı ülkelerin alfebetik sırasına göre sporcuların geçit töreni ile başladı.

Vatandaşlar törene ücretsiz olarak temin edilen biletlerle katıldı. Ayrıca stadyuma toplu ulaşımı sağlayacak tramvaylarda ücretsiz oldu. Açılış töreni için yoğun güvenlik önlemleri alındı. Seremonide 650 özel güvenlik görevlisinin yanı sıra 3 bin 300 polisin görev yaptığı belirtildi. Ayrıca 15 ambulans, 2 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, 5 ikili ekip, toplamda da yaklaşık 60 sağlık personelinin törende görev aldığı ifade edildi. Stadyumda bulunanların gösterileri daha rahat takip etmeleri için ise alana bin 500 metrekarelik dev ekran kuruldu. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Merkel’den Alman hak savunucusunun tutuklanmasına tepki

SONRAKİ HABER

Bazı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa