18 Temmuz 2017 19:39

İzzet Öz’le müzik tarihine yolculuk 

Beşiktaş Belediyesi'nin 'Ustalara Saygı' toplantıları 24 Temmuz Pazartesi akşamı İzzet Öz’e Saygı Gecesi ile devam edecek.

Paylaş

Kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasındaki usta isimlerin çeşitli yönleriyle izleyici ile buluşmasını hedefleyen Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantıları 24 Temmuz Pazartesi akşamı İzzet Öz’e Saygı Gecesi ile sürüyor… Faruk Şüyün’ün 12 yıldır hazırladığı “Ustalara Saygı” etkinliklerinin 152.si yaz dönemi nedeniyle açık havada, Beşiktaş Abbas Ağa Parkı’nda, açık havada yapılacak.

Bu sene 50. sanat yılını kutlayan İzzet Öz’ün dostlarının müzikleri ve sohbetleriyle katılacağı etkinlik saat 21.00’de başlayacak…

İzzet Öz’ün kadim dostlarından Nükhet Duru’nun da sahne alacağı etkinlikte genç yetenek Hakan Başar (jr.), Yarkın Tuncer ve Türker Çolak eşliğinde mini bir resital verecek. Bu arada Hakan Başar, İzzet Öz’ün Amerika’dan gelen yeğeni İsmet Joan Üner’e sürpriz bir parçada da eşlik edecek.

Cevdet Alanbay, Siney Yılmaz ve Goncagül Alankaya’dan oluşan Akustik Bişeyler’in 1970’lerden günümüze geniş bir yelpazeden oluşan repertuarlarını bu kez İzzet Öz için yorumlayacakları gecenin konukları arasında Ahmet San, Fuat Güner, Gonca Vuslateri, Murat Meriç ve Özalp Birol da yer alıyor.

Türkiye’de elektro gitar bile yokken elektronik müzik yapan, doğa sevgisiyle de tanınan müzik dünyasının duayen ismi Gökçen Kaynatan da İzzet Öz’e Saygı gecesinin konuk isimlerinden…

İzzet Öz, etkinlik boyunca sahnede olacak ve yarım asırlık müzik tarihinin özetini görüntülerle, müziklerle anlatacak…

SELÇUK URAL İLE DEVAM EDECEK

Ustalara Saygı toplantıları 7 Ağustos’ta Selçuk Ural’a Saygı Gecesi ile yine Abbas Ağa Parkı’nda sürecek…

12 yaşındaki Ustalara Saygı etkinlikleri bu sene yaz tatili arası vermeden devam ediyor… İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen toplantılar, geride bıraktığı 151 saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyon. Kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde ve Fulya Sanat’ta; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirilen etkinliklerde bugüne kadar 40 binin üzerinde izleyici ağırlandı. (KÜLTÜR SERVİSİ) 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bozcaada cazla buluşuyor 

SONRAKİ HABER

Kocaeli'deki fabrika yangınında yaralanan işçi yaşam mücadelesini kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa