18 Temmuz 2017 18:20

Evi polislerce basılarak vurulan Fendik yaşamını yitirdi

Yüksekova’da polisin baskın yaptığı evde açtığı ateşle ağır yaralanan Necmettin Fendik yaşamını yitirdi. Polis 9 aylık bebeği de yere fırlatmıştı.

Paylaş

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Güngör Mahallesi’nde polisin baskın yaptığı evde açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Necmettin Fendik yaşamını yitirdi. 

HALA AÇIKLAMA YAPILMADI

Önceki gün gece saatlerinde Güngör Mahallesi’nde polisin evine yaptığı baskında çocuklarının gözü önünde silahla vurulan ve ağır yaralı bir şekilde Yüksekova İlçe Devlet Hastanesine kaldırılan Fendik’in ölüm haberini duyan ailesi hastane önüne koştu. 

Cenazesi hastanede bekletilen Fendik’in ne zaman defnedileceği bildirilmezken, ölüm haberini aileye ileten doktorların Fendik’in hastaneye getirildiğinde kurtulma şansının olmadığını, göğsünden giren kurşunun bütün organlara zarar verdiğini ilettiği belirtildi. 

Fendik’in yaşamını yitirdiği olaya ilişkin Yüksekova Emniyet Müdürlüğü, Yüksekova Kaymakamlığı ve Hakkari Valiliği’nden henüz bir açıklama yapılmış değil.

‘BEBEĞİMİ YERE FIRLATTILAR’ 

Baskın anını dün dihaber’e değerlendiren Fendik’in eşi Kudret Fendik, polisin 9 aylık bebeğini yere fırlattığını söyledi. İnşaat işçisi olan eşinin gece saat 01.00 gibi eve geldiğini dile getiren Fendik, şunları söylemişti: “Mahalleye baskın yapan polis bizim evin kapısını sert bir şekilde vurdu. Eşim kilitli olan kapıyı açarken kurşunlandı. Eşim vurulduğu anda yanına gitmek istedim ama beni engelleyen polis ağzımı kapattı. Komşularının kafalarını pencereden çıkarmalarına dahi izin vermediler. Kim geldiyse uzun namlulu silahlar doğrultup ölümle tehdit ettiler. Polis 9 aylık Efrin’imi de alıp yere fırlattı. Babasının yere serili bedeninin üzerine atlayan bir diğer çocuğumu da darp ettiler.” (Hakkari/DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘OHAL olağan rejim haline dönüştü, kaldırılmalı’

SONRAKİ HABER

‘50 gündür kayısılara su verilmiyor’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa