18 Temmuz 2017 17:46

Ücretleri ödemedi bir de işçilere küfür etti

Karaman’da 2 işçi, çalıştıkları inşaatta ücretlerini alamadıkları için intihar girişiminde bulundu. Patron işçilere küfür etti.

Paylaş

Karaman’da 2 işçi, çalıştıkları inşaatta ücretlerini alamadıkları için intihar girişiminde bulundu. Polisin ikna ettiği işçiler indirildiği sırada taşeron firmanın müdürü işçilere küfür etti. Müdür Ahmet I,. Kendisini uyaran polislere de “Bana ne ağabey, ben mi verdim canını atlamasın” dedi.

DHA’nın haberine göre olay, Tabduk Emre Mahallesi Halil Cin Caddesi’nde 15 katlı bir inşaatta meydana geldi. İnşaatın dış yalıtım işini yapan işçiler 34 yaşındaki Yaşar K. ve 21 yaşındaki Enes D., bir süreden bu yana  ücretlerini alamadıklarını öne sürerek 10’uncu kattaki iskeleye çıkıp intihara kalkıştı. Polis yaklaşık 40 dakika süren çalışma sonucu 2 işçiyi güçlükle ikna edip indirdi.  

İşçiler ambulansa bindirilmek için götürüldüğü sırada taşeron firmanın müdürü olduğu belirtilen Ahmet I., iki işçiye küfür etti. Bunun üzerine polis, küfür etmemesi konusunda uyarıp, “Sen bizim yanımızda vatandaşa küfür ediyorsun. Ben adamı zor bela indirdim. Belki atlayacak, belki canına kıyacak” dedi. Ahmet I., bunun üzerine, “Bana ne ağabey, ben mi verdim canını? Atlamasın” dedi. 2 işçi sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. (KARAMAN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ATO: Emeklinin ihracı mantık sınırını aştı

SONRAKİ HABER

AİHM, mülteciyi ölüme gönderen Finlandiya’yı mahkum etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa