18 Temmuz 2017 14:42

Dağıtılan meyve suyu 10 öğrenciyi hastanelik etti

Manisa'da Kuran kursu öğrencilerine 'hayır' olsun diye dağıtılan son kullanma tarihi geçmiş meyve suları 10 öğrenciyi hastanelik etti.

Paylaş

Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki Kısık Camisi'ndeki Kuran kursuna giden ve bir velinin 'hayır' için dağıttığı son tüketim tarihi geçmiş meyve sularından içen çocuklardan 10'u rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan çocuklarının sağlık durumlarının iyiye gittiği bildirildi.

Akıncılar Mahallesi, Yeşiltepe Caddesi'ndeki Kısık Camisi'ndeki Kuran kursuna giden öğrencilere, velilerden birinin hayır maksadıyla bir marketler zincirinden aldığı meyve sularından dağıtıldı. Meyve sularından içen 20 öğrenciden 10'unda bir süre sonra mide bulantısı ve kusma belirtisi görülmesi üzerine Kuran kursu hocası durumu 112'ye bildirdi. Öğrenciler iki ayrı ambulansla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan öğrencilerin durumlarının iyi olduğu bildirildi. Öğrencilere dağıtılan meyve sularının son tüketim tarihinin üzerinden yaklaşık 15 ay geçtiği belirlendi. (Manisa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş’tan Grup toplantılarına SEGBİS’le bağlanma talebi

SONRAKİ HABER

Toplu iş sözleşmesinin uygulanmadığı Maltepe Belediyesinde işçiler greve çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa