18 Temmuz 2017 09:08

Erdoğan’ın ‘tek tip’ talimatını aldılar: Çalışmalar başlıyor

Erdoğan'ın 'FETÖ sanıklarını tek tip kıyafetle mahkemeye çıkaralım' talimatını Bakanlık hemen aldı. Çalışmaların başladığı duyuruldu.

Paylaş

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘FETÖ’ sanıklarının tek tip elbiseyle mahkemelere getirilmesi konusunda , “Mahkemelerimiz açık, hukukun üstünlüğü prensipleri içerisinde hareket ediyor ama bunların tek tip elbiseyle mahkemelere getirilmesi daha doğru bir yoldur. Bununla ilgili çalışmalarda Adalet Bakanlığımız tarafından yapılacaktır” dedi.

'FİNANSAL MÜCADELE İÇİN HER TÜRLÜ İMKANLA MÜCADELE EDİLECEK'

Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin dün konuşan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ‘FETÖ’ ile mücadeleyle ilgili şöyle konuştu: "Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından birisidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri sağlanmıştır. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü imkanla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır" diyen Kurtulmuş, 111 bin 240 kişinin kamu görevinden ihraç edildiğini, 32 bin 180 kişinin uzaklaştırıldığını söyledi.

'MÜSLÜMAN KİMLİĞİNİ BASKI ALTINA ÇALIŞMAK KUDÜS'ÜN TARİHİNE SALDIRIDIR'

Numan Kurtulmuş İsrail'in Mescid-i Aksa'yı kapatmasına da değindi. "Gerçekten kabul edilemez. İslam dünyasında 3 tane kutsal mescit var. Kudüs'teki Harem-i Şerif Müslümanların ilk büyük kıblesidir" diyen Başbakan Yardımcısı Ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "1967'den beri hiç kapatılmamıştır. Böyle bir ortamda bu kararın uygulanması kabul edilemez. İnsanlık suçudur. Bir takım baskılarla Müslüman kimliğini baskı altına almaya çalışmak Kudüs'ün tarihine saldırıdır, hakarettir" ifadelerini kullandı.

ASLA SIRADAN BİR FOTOĞRAF VE RÖPORTAJ DEĞİLDİR

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Fethullah Gülen’in Wall Street Journal’a verdiği röportaj hakkında da konuştu. Kurtulmuş konuşmasında “Asla sıradan bir fotoğraf ve röportaj değildir. Sıradan bir insan FETÖ'nün vermek istediği mesajdan ve yayımlanan fotoğraftan ne yapmak istediğini anlar. Çok açık bir şekilde, sürekli mevzi kaybeden, darmadağınık olan örgüt üyelerine moral aşılamaya çalışan, üstü kapalı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne tehdit içeren sözler var. Bu kadar çok insanı şehit edecek, demokrasiyi rafa kaldırmaya çalışacak, tanklarla, helikopterle insanların üzerine yürüyen bir örgütün lideri, hiçbir şey olmamış gibi gazeteler üzerinden örgüt üyelerine moral verecek, Türkiye Cumhuriyeti'ne tehditler savuracak. Bu durum ABD'den istediğimizin ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı. Müttefiklik, dostluk derhal bu adamı tutuklamak gerekir. Tutuklayıp bize iade etmiyorsanız ev hapsine alın. Eli kanlı örgütün lideri oradan Türkiye'ye tehditlerini sürdürmesi bu kabul edilemez. Amerikalıların en azından o fotoğrafı bir kez daha görüp vasat ne anlama geldiğini anlamaları lazım. Ortada açık bir şey var. Bu adamın faaliyetlerini kısıtlayın" ifadelerini kullandı.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cihatçılar SDG'nin kontrolündeki Ayn Dakna'ya saldırdı

SONRAKİ HABER

ODTÜ öğrencileri Rabia Naz için yürüdü: Bu dava hepimizin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa