18 Temmuz 2017 05:40

Toğrul: Evrensel, toplumun nefes borularından bir tanesi

Evrensel e-gazete aboneliği kampanyasına katılan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, 'Evrensel'e hep birlikte sahip çıkmalıyız' dedi.

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Evrensel ile dayanışma mesajı verdi. Evrensel e-gazete aboneliği kampanyasına katılan Toğrul, verdiği mesajda “Halkın gerçekleri öğrenebileceği sınırlı kaynaklardan bir tanesi olan Evrensel’e hep birlikte sahip çıkmalıyız” dedi.

Toğrul’un mesajı şöyle: "AKP’nin, özellikle 20 Temmuz ile birlikte tüm özgür basına, gazetecilere, akademisyenlere, emekçilere yönelik baskısı ciddi boyutlara ulaşmıştır. Özgür basının önemli bir kısmı kapatılmış, kalanlar da neredeyse çalışamaz hale getirilmiştir. Böylesi bir dönemde Evrensel gibi toplumun nefes borularından biri olan bir gazetenin yaşatılması bu toplum için önemlidir diye düşünüyorum. Dolayısıyla Evrensel’i yaşatmalıyız. Çünkü halkın gerçekleri öğrenebileceği çok sınırlı kaynaklardan bir tanesidir. Bu nedenle hep birlikte sahip çıkmalıyız." (Antep/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bilge Karasu’nun son söyleşisi kitap haline getirildi

SONRAKİ HABER

İzmir'de öldürülen Hande Şeker'in davası 13 Ocak'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa