17 Temmuz 2017 18:25

Sur için imza kampanyası başlatıldı

Sur'da sokağa çıkma yasaklarından sonra devam eden yıkımın durdurulması için imza kampanyası başlatıldı.

Paylaş

Sur’da yıkımın durdurulması talebiyle kurulan Sur’un Yıkımına Hayır Platformu, “Diyarbakır Suriçi ortak dünyamızdır, yıkım durdurulsun” diyerek, imza kampanyası başlattı. 

Sur’un Yıkımına Hayır Platformu, “Diyarbakır Suriçi ortak dünyamızdır, yıkım durdurulsun” şiarıyla imza kampanyası başlattı. Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde düzenlenen basın toplantısına, Platform Eş Sözcüleri Talat Çetinkaya ve Büşra Cizrelioğulları’nın yanı sıra platform üyeleri katıldı. 

Hazırlanan basın metnini okuyan Platformun Eş Sözcüsü Büşra Cizrelioğulları, Sur’daki yıkımın devam ettiğine dikkat çekti. Cizrelioğulları, “Mahallede yaşayan halkın bu çığlığına sahip çıkmak ve ses olmak, bütün duyarlı kişi, kurum ve kuruluşların, hak örgütlerinin, siyasi partilerin, derneklerin, platform ve inisiyatiflerin, meslek odaları, emek ve demokrasi güçlerinin sorumluluk alanında bulunan bir görevdir. Dolayısıyla platformumuzun başlattığı bu sahiplenme çağrısında her birimizin sorumluluğu eşit düzeydedir. Bu sahiplenme ve karşı çıkış biçimini sürdürülmeli ve yıkımın önüne bir an önce geçmeliyiz” diye konuştu. 

Toplanan imzaların TBMM başkanlığına gönderileceğini belirten Cizrelioğulları, şöyle devam etti: “İmza kampanyamız aynı anda hem sosyal medya üzerinden hem de ıslak imzalı yöntemle sürdürülecektir. Diyarbakır dışında kalan ve kampanyamıza destek verecek kişi ve kurumlar imza föyüne @SurPlatformu resmi Twitter hesabından erişebilir.” Toplantı, broşürlerin tanıtımı ve kampanyanın ilk imzalarının atılmasıyla son buldu. (Diyarbakır/DİHABER)

 

ÖNCEKİ HABER

Aladağlı aileler: Bu davayı bırakmayacağız

SONRAKİ HABER

Trump: Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracını imha ettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa