16 Temmuz 2017 22:04

Gözaltındaki hak savunucuları pazartesi Çağlayan'da olacak

Büyükada'da gözaltına alınan insan hakları savunucuları, yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'ne getirilecek.

Paylaş

Büyükada'da gözaltına alınan 10 hak savunucusu yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'ne getiriliyor. Avukat Meriç Eyüboğlu, "Müvekkillerimizin uygun ve anlamsız gözaltı sürelerinin sonuna geldik" dedi.

Bianet'te yer alan habere göre İstanbul, Büyükada’daki eğitim toplantısında gözaltına alınan 10 insan hakları savunucusu, yarın sabah 10.00’da İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nde olacak.

Geçtiğimiz 5 Temmuz'da gözaltına alınan hak savunucuları, savcılıkta ifade verecek.

Hak savunucularının avukatlarından Meriç Eyüboğlu bianet’e yaptığı açıklamada, emniyetteki işlemlerin tamamlandığını suçlamaya konu olabilecek bir delil göremediklerini belirtti. Eyüboğlu'nun açıklaması şöyle:

“Dün ve bugün Vatan Caddesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki tüm işlemler tamamlandı. Müvekkillerimizin uygun ve anlamsız gözaltı sürelerinin sonuna geldik. Emniyetteki işlemler sırasında suçlama konusu olabilecek herhangi bir delil ve suçlama ile karşılaşmadık. Savcılık ifadesi için yarın saat 10.00’da İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’nde olacağız. İfade sonrası müvekkillerimizle beraber çıkacağımızı düşünüyoruz.”

Eyüboğlu, ayrıca müvekkillerinin morallerinin ve sağlıklarını iyi olduğunu aktardı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Bianet

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şevval Sam'dan Gülmen ve Özakça çağrısı: Bir şeyler yapın

SONRAKİ HABER

25 Kasım: Kadına Yönelik Şiddete Dur Deme Günü! 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa