16 Temmuz 2017 20:35

Çankaya Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri başlıyor

Çankaya Belediyesi Açık Hava Sinema Etkinlikleri 17 Temmuz'da başlıyor. 2 hafta sürecek etkinlik boyunca farklı noktalarda filmler gösterilecek.

Paylaş

Çankaya Belediyesi Açık Hava Sinema Etkinlikleri 17-30 Temmuz tarihleri arası açık havada sinema keyfi sunacak. İlçenin farklı noktalarından düzenlenecek etkinlik ile 2 hafta boyunca 2 farklı film gösterilecek. 100. Yıl, Karapınar, Türközü, Seyran, Çayyolu, Dikmen ve Çiğdem bölgelerinde belirlenen noktalarda düzenlenecek etkinliklerde 17-23 Temmuz tarihleri arası Yaşamak Güzel Şey, 24-30 Temmuz tarihleri arası ise Ekşi Elmalar filmi izleyici ile buluşacak. Her akşam saat 21.00’da başlayacak sinema keyfinde Çankaya Belediyesinin mısır ikramı da olacak.

2016 ve 2017 yılında gösterime giren iki farklı filmin gösterileceği etkinlikte izleyiciler yönetmen koltuğunda Müfit Can Saçıntı’nın oturduğu “Yaşamak Güzel Şey” ve yine yönetmenliğinde Yılmaz Erdoğan’ın bulunduğu “Ekşi Elmalar” filmleriyle buluşacak.

SAMİMİ BİR DRAMATİK KOMEDİ

Üçüncü uzun metrajlı filmiyle yeniden sinemaseverlerin karşısına çıkan Müfit Can Saçıntı, Yaşamak Güzel Şey adlı eserinde yaşam koşullarına boyun eğen, pısırık bir adam olan Müfit’in başına gelen talihsiz bir olaya başkaldırması ile anti kahramana dönüşmesinin ve hayatın güzelliklerini keşfetmesini konu ediniyor. Sinema eleştirmenleri tarafından ‘samimi’ olarak değerlendirilen film dramatik komedi türünde.

YILMAZ ERDOĞAN İMZALI EKŞİ ELMALAR

Yazan ve yöneten sıfatıyla imza attığı “Ekşi Elmalar” filmiyle altıncı kez izleyici karşısına çıkan Yılmaz Erdoğan, 1970’li yıllarda Hakkari’de belediye başkanı olan Aziz Özay karakterinin hikayesini anlatıyor. Özay’ın elma bahçelerinin ve 3 kızının güzelliği tüm şehrin dilindedir. Şehrin Genç erkekleri bu güzel kızlarla görüşebilmek için her türlü yoldu denerken Başkan Özay kızların duygularına hoşgörü göstermemektedir. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kolombiya kültürü Bomontiada’da

SONRAKİ HABER

Ceylanpınar'da patlama: 5 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa