Kıdem tazminatımızın kaldırılmasını istemiyoruz

Kıdem tazminatımızın kaldırılmasını istemiyoruz

Merhaba,Ben Çiğli Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Schneider fabrikasında çalışan bir işçiyim.Eskiden örgütsüz bir fabrika iken şimdi Birleşik Metal İş Sendikasında örgütlendik ve örgütlendikten sonra yeni yeni şeyler öğrendik. Haksızlığa karşı gelmeyi öğrendik. Eskiden biz iş&c

Gülüzar Çakaloğlu

Ben Çiğli Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Schneider fabrikasında çalışan bir işçiyim.
Eskiden örgütsüz bir fabrika iken şimdi Birleşik Metal İş Sendikasında örgütlendik ve örgütlendikten sonra yeni yeni şeyler öğrendik. Haksızlığa karşı gelmeyi öğrendik. Eskiden biz işçilerin bir hayali vardı. Emekli olup tazminatlarımızla bir ev veya araba alabilmek. Artık emeklilik bir hayal oldu. Gelen yeni nesiller çalıştıkları iş yerlerinden çıkarıldıktan sonra yeni bir iş buluncaya kadar olan ekmeklerini nasıl alacak, kirasını nasıl ödeyecek bilmiyorum. Kıdem tazminatlarımızın kaldırılmasını istemiyoruz. Bu bizim elimizde kalan tek şey, tek ümidimiz.
Düşünün ki 18 yaşında işe başlıyor, 20 yıl boyunca çalışıyorsunuz. Alnınızın akıyla sizlere verilen her işi yapıyorsunuz. Zaman akıp geçiyor, biraz yaşınız ilerleyince işverenler haliyle  sizden daha genç, daha çok iş gücü olanı işe alıp işinize istediği zaman son verebilecek. Sizinle ilgili hiçbir sorumlulukları olmayacak. Çocuklarınız ne yer ne içer, kiranız onun umurunda olmayacak.
İşte bu anlattıklarımı işçilerin yaşamaması için kıdem tazminatlarının kaldırılmasına hayır diyorum. Sendikamın bu konuda alacağı eylem kararlarının arkasında olacağımı buradan bir kez daha açıklıyorum.
 
*İzmir

www.evrensel.net