16 Temmuz 2017 15:31

Beştaş, Adana’daki tarım işçilerini ziyaret etti

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, 40 derece sıcakta tarlalarda çalışan tarım işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Paylaş

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, hava sıcaklıklarının nem etkisi ile birlikte 40 dereceleri buluğu Adana’da Karataş ilçesine bağı Tuzla’da bulunan tarlalarda tüm gün güneş altında ter döken tarım işçilerini ziyaret etti.

EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYORLAR

İş yasasında kapsamına alınmadıkları için sigortasız ve düşük ücretlere çalışan işçiler, sıcaktan ve düşük yevmiyeden şikayet ettiler. Sağlık güvencesinden yoksun olan işçiler, çalışma koşullarını ‘kölece’ olarak nitelediler. Sıcakta çalışmanın zor olduğunu ifade eden işçiler “Sabahtan akşama kadar güneş altında çalışıyoruz. Çalışmanın hakkını alamıyoruz. Çadırlar da kalıyoruz” diyerek sorunlarına çözüm bulmasını istediler.

TARIM İŞÇİLERİNİN VE ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI MECLİE TAŞIYACAĞIZ

Tarım işçilerini ziyaret edip, sorunlarını dinleyen HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, işçilerle birlikte biber topladı. İşçileri dinleyip sorunlarına tercüman olmak için geldiklerini ifade eden Beştaş, işçilerin zor koşullar altında çalıştığını ve devletin politikasının ise bu koşulları daha da zorlaştırdığını dile getirdi. Beştaş, bin bir zorlukla çalışan işçilerin ve üretim yapan çiftçilerin sorunlarını TBMM’ye taşıyacaklarını ve sorunlarının çözümü için mücadele edeceklerini söyledi. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Musul’da 3’ü Türk 25 IŞİD’li kadın yakalandı

SONRAKİ HABER

Ceylanpınar'da patlama: 5 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa