Musul’da 3’ü Türk 25 IŞİD’li kadın yakalandı

Musul’da 3’ü Türk 25 IŞİD’li kadın yakalandı

Musul’daki bir tünelde 3’ü Türkiye vatandaşı olmak üzere 25 IŞİD’li kadın yakalandı.

IŞİD’in Musul’dan çıkarılması sonrası Iraklı “terörle mücadele ekipleri”nin Musul’daki bir tünelde üçü Türkiye vatandaşı olmak üzere 25 IŞİD’li kadını gözaltına aldığı bildirildi.

DW Türkçe’nin haberine göre, Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin Musul’un IŞİD’den kurtarıldığını duyurmasından sonra Iraklı terörle mücadele ekiplerinin kentteki operasyonları devam ediyor. Musul’un tarihi kent merkezinde yapılan bir operasyonda 25 IŞİD’li kadının bir tünelde bulunduğu ve gözaltına alındığı bildirildi.

Iraklı güvenlik yetkilileri kadınların üçünün Türk, beşinin Alman, üçünün Rus, ikisinin Kanada, birinin Çeçen ve kalanların Libya ve Suriye vatandaşı olduğunu açıkladı.

İNTİHAR KEMERLERİ BULUNDU

Terörle mücadele yetkilisi Haydar el Araji, kadınların üzerinde Iraklı birliklere saldırı düzenlemek amacıyla kullanılmak üzere silah ve intihar kemeri bulundurduğunu açıkladı.

Irak Başbakanı 10 Temmuz’da Musul’da IŞİD’e karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu. IŞİD Irak’ın ikinci büyük kenti Musul’a 2014 yılının haziran ayında harekat başlatmış ve geçtiğimiz hafta kenti kontrolü altına almıştı. (DIŞ HABERLER)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER IŞİDMusulIrak