Wimbledon finali: Muguruza şampiyon

Wimbledon finali: Muguruza şampiyon

2017 Wimbledon Tek Kadınlar Finalinde Venus Williams ile Garbiñe Muguruza karşı karşıya geldi. Muguruza, Williams'ı 2 sette geçerek şampiyon oldu.

2017 Wimbledon Tek Kadınlar Finalinde şampiyon belli oldu. ABD’li Venus Williams ile İspanyol Garbiñe Muguruza’yı karşı karşıya getiren maçta Muguruza ilk seti 7-5, ikinci seti 6-0 kazanarak şampiyonluğa uzandı.

İlk sette durum 5-5'ken rakibinin servisini kıran Muguruza, kendi servisine tutunarak 1-0 öne geçti. 37 yaşındaki ABD'li Williams, 2. sette rakibine direnemedi. Muguruza, bu seti 6-0 aldı ve kariyerindeki 2. grand slam şampiyonluğunu kazandı.

23 yaşındaki Venezuela doğumlu İspanyol raket, 2015'te Wimbledon finalini Venus'ün kardeşi Serena Williams'a karşı oynamış ve kaybetmişti. Muguruza, 2016 Fransa Açık'ta ise ilk grand slam şampiyonluğunu elde etmişti.

Kariyerinde 7 grand slam şampiyonluğu bulunan ve 9 yıl aradan sonra ilk şampiyonluğunu arayan Williams, böylece bu amacına ulaşamamış oldu. Yine de 37 yaşındaki raketin performansı taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı. Venus Williams, 2017 Avustralya Açık'ta da finale yükselmiş ancak korttan yenik ayrılmıştı. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Temmuz 2017 18:14
www.evrensel.net