15 Temmuz 2017 03:55

Dayanışma sırası bizde... ‘Karanfil elden ele...’

Edebiyat Eleştirmeni Ayşegül Tözeren, Evrensel'in 23. yılında başlattığı dayanışma kampanyasına destek verdi.

Paylaş

Edebiyat Eleştirmeni Ayşegül Tözeren, Evrensel'le dayanışmak amacıyla Evrensel e-gazeteye abone oldu. Evrensel’in duruşmalarda, cezaevi önündeki özgürlük nöbetlerinde hep yanlarında olduğunu söyleyen Tözören, “Şimdi sıra bizde. Evrensel’in sesini çoğaltmak... Edip Cansever der ya ‘karanfil elden ele’” dedi.

Evrensel'in artan baskılara ve sansüre karşı, “Durmadan, susmadan, yorulmadan, rüzgara karşı yürüyoruz... 23 yaşında daha güçlü bir Evrensel için bayiinizden Evrensel alın, e-gazeteye abone olun” çağrısı ile başlattığı kampanyaya destekler, çeşitli çevrelerden isimlerin katılımıyla sürüyor. Kampanyaya katılarak, e-gazeteye abone olan Edebiyat Eleştirmeni Ayşegül Tözeren, “Evrensel, ifade özgürlüğü mücadelesinin her adımında yanımızdaydı. Duruşmalarda, cezaevi önündeki özgürlük nöbetlerinde, basın açıklamalarında... Sesimizi cesaretle çoğalttı. Şimdi sıra bizde. Evrensel’in sesini çoğaltmak... Edip Cansever der ya “karanfil elden ele.” Tam da böyle” dedi. 

DURMADAN,  YORULMADAN, SUSMADAN....

Evrensel 23. yılında “...daha güçlü bir Evrensel için...” diyerek bir dayanışma kampanyası başlattı. 

Başlatılan kampanya da “Emeğin, barışın, özgürlüklerin, umudun ve adalet arayışının gazetesi Evrensel, 23 yıldır gerçeğin peşinde. Evrensel, Başka bir duruşun, başka bir dünyanın mümkün olduğunun canlı kanıtı. Baskı altında olan, yolu kesilen, adalet duygusu zedelenmiş herkes için, en sert rüzgarlara karşı dimdik yürüyen bir gazete. Senin hikayeni anlatıyorsa, senin de gazeten Evrensel olmalı. 23. yaşında daha güçlü bir Evrensel için; bayiinizden Evrensel alın, e-gazeteye abone olun!” çağrısına yer verildi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kazım Kızıl: Kendimi bir anda Kafka romanında buldum

SONRAKİ HABER

Reza Zarrab tecrit hücresine konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...