14 Temmuz 2017 17:34

Tahir Elçi eylemi: Çabalar dosyayı aydınlatmaya yetmez!

Tahir Elçi için her hafta yapılan 'adalet' eyleminde avukatlar, dosyaya sunulan bazı taleplerin karşılandığı ancak bunun yetersiz olduğunu söylediler.

Paylaş

Diyarbakır’ın Sur ilçesi tarihi Dört Ayaklı Minare önünde 28 Kasım 2015 tarihinde katledilen dönemin Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katil zanlıları için başlatılan soruşturmanın hızlı ve etkili yürütülmesi, faillerin ortaya çıkarılması talebiyle her hafta olduğu gibi Diyarbakır Barosu tarafından adliye önünde açıklama yapıldı.

Açıklamaya çok sayıda avukat cübbeleriyle katılarak üzerinde Elçi’nin fotoğrafının yer aldığı Kürtçe ve Türkçe “Seni unutmayacağız” pankartı açtı. 

Açıklamada konuşan Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Mahsum Batıl, Elçi’nin faillerinin henüz yakalanmadığını hatırlatarak, sundukları bazı taleplere ilişkin dosyaya yansıyan bir takım raporlar bulunduğunu, savcılık tarafından taleplerin karşılandığını söyledi.

“Evet bir takım taleplerimiz karşılandı ancak bu çabalar dosyayı aydınlatmaya yeterli değilidir” diyen Batıl, dosyaya yansıyan raporları ve olguları ileriki süreçte basınla paylaşacaklarını söyledi.

Batıl, baro olarak Elçi’nin failleri yakalanıncaya kadar mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı. Açıklama oturma eylemi ile son buldu. (Diyarbakı/DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Gürhan Fişek anısına kitap hazırlanıyor

SONRAKİ HABER

İş cinayetinde ölen Mustafa Koç ve Şakir İpek Meclis gündeminde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa