14 Temmuz 2017 17:29

Gürhan Fişek anısına kitap hazırlanıyor

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, Prof. Dr. Gürhan Fişek anısına armağan kitap oluşturacak.

Paylaş

Fişek ailesinin kurduğu Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, Prof. Dr. Gürhan Fişek için anı kitabı oluşturulacağını duyurdu. Kitaba katkıda bulunmak isteyenlerin, işçi sağlığı iş güvenliği, çocuk emeği, kadın emeği, sosyal politika, toplum örgütçülüğü, çevre, sosyal hekimlik, sosyal güvenlik konularında yazılarını 30 Kasım tarihine kadar armagankitap adresine göndermeleri istendi.

Sosyal güvenlik, işçi sağlığı ve iş güvenliği alanının en önemli isimlerinden Bilim İnsanı Prof. Dr. Gürhan Fişek, 14 Ocak 2017’de hayata veda etmişti.

Kitabın Prof. Dr. Gürhan Fişek’in 67. yaş günü olan 30 Mart 2018 tarihine yetiştirilmesi planlanıyor. Kitaba katkıda bulunmak üzere gönderilecek yazıların daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması ve akademik yazım kurallarına göre hazırlanması gerekiyor. Kitap için katkıda bulunmak isteyenler ayrıntılı bilgiye, Vakfın “Ankara-Kızılay, Selanik Caddesi No: 52/4”te bulunan adresine giderek ya da “0 312 419 78 11” No’lu telefonu arayarak ulaşabilir.  

GÜRHAN FİŞEK KİMDİR?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Fişek,  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 1985 yılında sosyal politika konusunda doktora derecesi aldı. 1980 yılında Hacettepe Üniversitesinde doktora çalışmalarını yürüttü. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesinde iş sağlığı doktora derecesi aldıktan sonra yine aynı dalda 1987 yılında üniversite doçentliği unvanını kazandı. 

1982 yılında hazırlıklarına başlanan Fişek Enstitüsünün kurucuları arasında yer alan Fişek, 1986-90 yılları arasında, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyinde, işyeri hekimliği sertifika başlatan ekipte yer aldı. Fişek, 1994 yılında SBF-mülkiye iş hukuku ve sosyal güvenlik doçenti olarak göreve başladı. Fişek, 1999 yılında profesör oldu. Daha sonra Fakülte Yönetim Kurulunda yer aldı. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Munzur Festivali OHAL bahanesiyle engellendi

SONRAKİ HABER

Tahir Elçi eylemi: Çabalar dosyayı aydınlatmaya yetmez!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa