14 Temmuz 2017 16:07

İZDENİZ grevi 3. gününde

İZDENİZ AŞ’de Türk-İş’e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası üyesi 250 işçinin başlattığı grev üçüncü gününde.

Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerden İZDENİZ AŞ’de Türk-İş’e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) üyesi 250 işçinin başlattığı grev üçüncü gününde. TDS ve grevdeki işçiler Büyükşehir Belediyesi önüde basın açıklaması yaptı. Konak iskelesinde önünde toplanan işçiler, "Direne direne kazanacağız" , "İş ekmek yoksa barışta yok", "Yaşasın örgütlü mücadelemiz", "Yaşasın iş emek özgürlük mücadelemiz" sloganları atarak belediye binası yürüdü.

Basın açıklamasında konuşan TDS Genel Başkanı Hasan Pekdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tutumundan dolayı greve çıktıklarını hatırlattı. Belediyenin denize çalışan işçilere yüzde 0, karada çalışan işçiye ise yüzde 9 verdiğini ifade eden Pekdemir,  "Büyükehir belediye kendi işçilere seçmenlere laik gördüğü yüzde sıfır zamdır. Aziz başkana soruyorum, bu işçi sizin değil mi? Bu işçiye sokağı reva gören söz değil misiniz?

Biz kötüyüz grev yaptık başkan her dönem her yıl işçiler sokağa dökülüyor. Hiç bir işçiyle sendikayla anlaşma sağlamıyorsunuz. İşçilere barışık olun. Gelin sokaklara dökülmeden bu işi çözelim" dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

2019 imza ile dava açılan Amasra termiğine bilirkişi keşfi

SONRAKİ HABER

Finlandiya'da kadın sünneti riski iltica nedeni sayılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa