17 Temmuz 2017 13:33

Durmadan, yorulmadan, susmadan, rüzgara karşı yazıyoruz!

Evrensel yazarları, Evrensel'de yazmanın kendileri için ne anlama geldiğini yazdılar...

Paylaş

23 yıldır, ülkemizin çok değerli yazarları, sanatçıları, bilim insanları, siyasetçileri, akademisyenleri Evrensel’de yazıyor.

Özgürce, içtenlikle gerçekleri yazıyorlar.

Yazarlarımızla sayfalarımızda buluşmaktan onur duyuyoruz.

Ahmet Say: Gazetemiz Evrensel, 23 yaşında dipdiri bir genç şimdi!  Evrensel dilimdir benim! Onunla anlatıyorum birçok şeyi!

Cengiz Bektaş: Evrensel’de hiç sansürle karşılaşmadım.

Ceren Sözeri: Evrensel, hak odaklı habercilik yaptığı, eleştiriye açık olduğu ve şeffaf yayın politikası izlediği, mesleki dayanışmaya gerektiğinde manşetten destek verdiği, cesareti içinse yazarı olmaktan gurur duyduğum gazete, benim gazetem. 

Erol Aral: Evrensel, her sabah boca edilmiş günün köpüğünü sıyırır, gerçek gündemi önümüze koyar... Ve mesela çoğu mecrada rastlayamayacağız cam işçisine grev yasağıyla karşılaşırız manşetinde.
Evrensel, bulanık suda balık avına çıkanlara berrak sayfalarından ‘hop dedik’ der... Evrensel, bir işçinin referandum değerlendirmesini manşet yapabilen tek gazetedir.

İzzettin Önder: Öyle zamanlar oldu ki, benzer başka yayın organlarında yayınına izin verilmeyen yazıma Evrensel kucak açtı. Anlamlı bir çizgide bağnazlığa savrulmadan özgür ifadeye açık bir yayın örgütünde yazmak, tüm açık görüşlülükle okuyucularla buluşmak demekti benim için.

Mıgırdiç Margosyan: Evrensel’in “sel”i, siler süpürür tüm tufeylileri...

Serdar M. Değirmencioğlu: Çocukların seslerinin duyulduğu, çocuk haklarının savunulduğu, dünyadaki tüm çocuklarla ilgilenen gazete Evrensel'dir.

Şebnem Korur Fincancı: Evrensel benim için, özgür düşünceyi, düşündüğümü ifade edebilme olanağını, her yazı için geçmişe bakıp dünyayla yeniden yüzleşmeyi ama en çok dostluğu, dayanışmayı ve birlikte direnmeyi simgeliyor.

Turgay Olcayto: Emeğin, emekçinin gazetesi Evrensel’e yazıyor olmaktan kıvanç duyuyorum. 

Yücel Sayman: Yıllardır Evrensel’e yazarım, yazdıklarım Evrensel'in çizgisine aykırı düşer diye kaygılanmam; bilirim, Evrensel en öfkeli okuyucuların tepkilerini göğüsler, düşündüğümü yazabilme özgürlüğüme değer verir.

Adnan Gümüş: Evrensel’de yazmak hayata devrimci bakabilme, her şeyden önce kendine devrimci bakabilmeyi, kendinle yüzleşme cesaretini, kendini yenileme cesaretini zorunlu kılıyor.

Arif Nacaroğlu: Özgür dünyada emeğin iktidarını kurmak için verdiğimiz mücadele Evrensel Gazetemizde birleşen, büyüyen uluslararası güçle yükselerek devam edecek.

Esra Arsan: Evrensel’in hep yaşaması umuduyla... 

Hüsnü Öndül: Evrensel, insan hakları örgütlerinin ve savunucularının, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi doğrultusundaki etkinliklerini ve insan hakları ihlallerini, kamuoyuna en geniş ölçüde ve zamanında duyuran bir gazetedir. Böyle bir yayın organında yazı yazmak benim için onurdur.

Murat Özveri: İşçilerin görülmek istenmeyen sorunlarını görünür kılmak, emek mücadelesine nasıl katkı sunarım sorusuna yanıt bulmak için Evrensel.

Mustafa Köz: Evrensel’le gördüğünüz düşün rengini alabilirsiniz çünkü Evrensel, özgürleştirir!

Nilgün Ongan: Evrensel, aidiyet demektir. Senin olmayan bu eşitsiz düzende senin gibilerle bir arada durabilmektir. Emekten ve barıştan ümidi kesmemenin güvencesi, güzel günlerin mutlaka geleceğinin habercisidir.

Özgür Müftüoğlu: Sınıf mücadelesinin önemli araçlarından biri olan Evrensel’de yazmak bana akademik alanın dışına çıkıp, işçi sınıfıyla doğrudan buluşma olanağı sağlamıştır. 1990’lar sonrası Türkiye işçi sınıfı tarihini Evrensel’siz yazmak mümkün değildir. Evrensel’in bir yazarı olarak bu tarihin bir parçası olmak, yaşamım boyunca benim için onur kaynağı olacaktır.

Ragıp Zarakolu: Evrensel benim için insanlık ve umudu, çokluk ile öznelin birlikteliğini, gelecek ve  direnişi simgeliyor.

Sinan Alçın: 23 yıldır Evrensel'i yüzüme su serper gibi serperim. Sömürü, baskı ve yalana karşı gerçeğin yalın ve berrak halidir Evrensel.

Alper Kaya: Ülkenin gündemini magazin ekseninden çıkaran manşetlerine yıllardır imrenerek baktığın bir çatının altına, o eve kabul edilmek gibidir Evrensel'de yazmak. Cesaret ve umudu, dayanışmayla pekiştirmek; elde kalan son kalelerden birisini güçlendirme adına her cümlede bir tuğla görevi gördüğünü hissetmek gibidir Evrensel'de yazmak. Ne gibisi? Basbayağı, direnişin adıdır Evrensel'de yazmak!

Cem Kirazoğlu: Evrensel Gazetesi’nde yazmak, benim için ifade özgürlüğüdür, fikir ve duygu yoldaşlığıdır, aydınlığa açılan kapıdır, zincirleri kırmaktır.

Fehim Işık: Evrensel benim için Kürt halkının, Türkiye halklarının, Türkiye emekçi sınıfının mücadele ve direniş noktalarından, nirengi noktalarından biridir. İyi ki Evrensel var.

Murat Birdal: İktidarın dayattığı tek sesliliğe inat halkın gerçeğe açılan penceresi, ezilenlerin sesi, özgür düşüncenin kalesidir Evrensel.

Nilay Etiler: Ben Evrensel'de "yazar" olmaktan çok Evrensel "öğrenen"iyim. Çünkü Evrensel, kolektif bir akıl ve benim yazdıklarım da kendi dağarcığımdan bu kolektif akla katkı sunmaktan ibaret.

Yaşar Atan: Evrensel Gazetesi; en gelişmiş uygarlığın mayası olan Akdeniz coğrafyasının tarihsel kültürünün tanıtımına, büyük bir destek vermiştir... 

Zeki Gül: Yaşamın iksiri hakikatleri yarıştırmak yerine buluşturmak, kendi hakikatimizi anlatmak kadar diğer hakikatleri öğrenmek ve dönüşüp dönüştürmekse eğer Evrensel'e çok şey borçluyuz.

Abonelikle ilgili detaylı bilgi için tıklayın...

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ayhan Bilgen'in kitabı Erdoğan ve partilere gönderildi

SONRAKİ HABER

Varto'dan Meriç'e

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa