14 Temmuz 2017 11:36

Ayhan Bilgen'in kitabı Erdoğan ve partilere gönderildi

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen’in cezaevinde yazdığı kitap Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, bakanlara, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’ya gönderildi. 

Paylaş

MYK Üyesi ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen'in, Silivri Cezaevi'nde kaleme aldığı "Gereği düşünüldü" isimli kitabı; Cumhurbaşkanı, Başbakan, Adalet Bakanı, Meclis Başkanı, CHP Genel Başkanı, MHP Genel Başkanı ile bazı AKP ve CHP milletvekillerine gönderildi. 

Kitapları PTT Meclis şubesinden gönderen Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, gönderim işleminden önce kısa bir açıklama yaptı ve şöyle konuştu: 

HDP’ye yönelik saldırılar, hız kesmeden devam ediyor. MYK üyemiz Ayhan Bilgen de bu hukuksuzluğa maruz kaldı. 31 Ocak’tan bu yana Silivri Cezaevinde tutulmaya devam ediliyor. Maalesef şu ana kadar duruşma günü verilmedi. 14 Haziran’dan bu yana dosya gün verilmesini bekliyor. Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi ne bekliyor gerçekten bilmek mümkün değil. 163 gündür Sayın Ayhan Bilgen Cezaevinde ve mahkeme önüne çıkmadı. Diğer 10 milletvekilimiz gibi, eş genel başkanlarımız gibi keyfi bir tutumla siyasi kararlarla bu süreç devam ettirilmek isteniyor. 

Sevgili Ayhan Bilgen’in kitabı elimize ulaştı bu arada. Mutlu olduk, çünkü içeride hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir şekilde üretim var aslında. Yaşama bağlılık, mücadele azmi, özgürlük tutkusu her yerde HDP milletvekilleri ve yöneticilerinde devam ediyor. Kitabın adı ‘Gereği düşünüldü’. Açık mektup şeklinde kitap. Sevgili Ayhan Bilgen kitabında aslında çok önemli bir sürece tanıklığını anlatıyor, süreci izah ediyor. Şunu paylaşmak isterim onun kaleminden: İçeri ne demek? Neresi içeri? Neresi dışarı? Kim içeride, kim dışarıda? 5 yıl boyunca telefonlarımı dinleyen, teknik takip yapanlar dosyama koyacak tek cümle bulamamışlar. Kitap iddiasından çok, açık uzun bir açık mektup niteliğindeki bu yazılarla düşünmeye ve savunmaya her şart altında devam edeceğim. Uyarı ve önerilerimi kamuoyunun dikkatine sunmak istedim. Özgür olmayanlar, dört duvar ve demir parmaklıklar arasına kapatılanlar değil. Kaybedecekleri korkusuyla inandıklarını ifade etmekten korkanlardır.” 

Biz de bu çağrıya yürekten katılıyoruz. Sevgili Bilgen’in kitabını birazdan başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere ilgili şahsiyetlere göndereceğiz. Bu kitabı okumalarını öneriyoruz. Özgür olmak etrafının duvarlarla sarılı olmasıyla ölçülemez. Özgürlüğü hissedebilmek, özgür düşünebilmek ve düşündüklerini ifade etmekten korkmamaktır. Korkunun üzerine gitmek bizi özgürleştirecek. Korkunun karşısında cesaretle durmak bu sürecin panzehiri olacaktır. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Manisalı çobana geçmediği köprüden ceza

SONRAKİ HABER

Karlov suikastı soruşturmasında biri eski 6 TRT çalışanı gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa