14 Temmuz 2017 11:30

Manisalı çobana geçmediği köprüden ceza

Manisa'da yaşayan ve 30 yıldır İstanbul'a gitmeyen Özcan Akkaya'ya FSM Köprüsü'nden otomobiliyle kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle ceza kesildi.

Paylaş

Manisa'nın Demirci ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Özcan Akkaya'ya İstanbul'daki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden otomobiliyle kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle 47 lira 50 kuruş ceza kesildi. Akkaya ise İstanbul'a 30 yıldır hiç gitmediğini belirtip, cezaya itiraz edeceğini söyledi.

Geçimini çobanlık yaparak sağlayan Özcan Akkaya'ya 45 HA 1563 plakalı otomobiliyle İstanbul'daki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yaptığı gerekçesi ile 47 lira 50 kuruş ceza kesildi.

Geçtiğimiz günlerde ceza makbuz eline geçtiğinde büyük bir şok yaşayan çoban Akkaya, Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek köprüden geçmediğini anlattı. Cezaya itiraz etmesi gerektiği cevabını alan Akkaya, cezanın iptal edilmesi için yasal yollara başvuracağını söyledi.

Otomobili ile Demirci dışına hiç çıkmadığını söyleyen Özcan Akkaya, "İstanbul'a 30 yıl önce askerliğimi yapmak üzere gitmiştim. O gün bugündür İstanbul'a gitmedim. Yetkililerden bu haksız cezanın iptal edilmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istiyorum" dedi.

Eskihisar Mahallesi Muhtarı İsmail Arıkan da "Ceza tebligatını postacı geçen 7 Temmuz'da bana verdi. Ben de Özcan Akkaya'ya illetim. Birlikte polisine gittik, dilekçe yazıp, cezaya itiraz etmemizi istediler. Bu arkadaş mümkün değil İstanbul'a gitmesi Demirci'ye bile zor gidiyor" diye konuştu. (Manisa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

TSK'den Afrin'e topçu bombardımanı

SONRAKİ HABER

Nusaybin Belediye Eş Başkanı Ferhat Kut gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa