14 Temmuz 2017 09:10

Yunanistan'a geçmek isteyen 'FETÖ' şüphelileri gözaltında

Fethiye'de aralarında haklarında 'FETÖ'den yakalama kararı bulunanların da olduğu 12 kişi Yunanistan'a geçmek isterken yakalandı.

Paylaş

Muğla'nın Fethiye ilçesinde aralarında 'FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunanların da bulunduğu 12 kişi tekneyle Yunanistan'ın Rodos adasına geçmeye çalışırken yakalandı.

Fethiye'de ihbarı değerlendiren Sahil Güvenlik ekipleri, Göcek Mahallesi'nden hareket eden ‘Bertuğbey 3' isimli günübirlik gezi teknesini, Tersane Adası açıklarında durdurdu. Tekneye çıkan ekipler Yunanistan'ın Rodos Adası'na geçmeye çalışan 2'si çocuk 12 kişiyi yakaladı.

Gözaltına alınan S.K., S.T., F.S., M.N.T., N.K., İ.T., H.K., İ.S. ve H.K. ile tekne kaptanı olduğu belirlenen C.K. Fethiye Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'na getirildi. Teknede bulunan 2 çocuk ise şüphelilerle birlikte Fethiye Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'ne götürüldü.

ŞÜPHELİLERDEN 5'İ ARANIYOR

İlk tespitlere göre yakalananlardan aralarında komiser, komiser yardımcısı ve öğretmenin de bulunduğu 5 şüphelinin İzmir, Van ve Kocaeli illerinde 'FETÖ' üyesi olmak suçundan arandığı kaydedildi. 2 çocuk, yakınlarına teslim edilmek üzere Fethiye Emniyet Müdürlüğü'nde gözetim altına alındı. 10 şüphelinin, işlemlerinin ardından Fethiye Adliyesi'ne sevk edileceği kaydedildi. (Muğla/DHA)

ÖNCEKİ HABER

McGurk: Kürdistan'da bağımsızlık referandumu zamansız

SONRAKİ HABER

Trump, Cumhuriyetçi senatörlerle "Türkiye'ye yaptırım"ı görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa