Erdoğan'a göre Adalet mitingine 170 bin kişi katıldı

Erdoğan'a göre Adalet mitingine 170 bin kişi katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBC röportajında Adalet Mitingi’ne 170 bin kişinin katıldığını, kendi mitinglerine ise 2 milyon kişinin geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü öncesi BBC'ye verdiği röportajda CHP&nin "sözde bir adalet yürüyüşü" gerçekleştirdiğini, son mitingine de sadece 170 bin kişinin katıldığını iddia etti. Erdoğan kendi yaptıkları 7 Ağustos mitingine ise 2 milyon kişinin katıldığını öne sürdü.

Erdoğan röportajında, “Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti ve onlarla beraber hareket edenler, PKK terör örgütü, bunlar hep beraber hareket ettiler” dedi.

Erdoğan’ın sözlerinden önemli satırbaşları şöyle:

 * “Şimdi ben size özellikle bir şey söyleyeyim; Bu tamamıyla sözde bir adalet yürüyüşüdür. Ve bu sözde adalet yürüyüşünün ortalaması bellidir. Bunun ortalaması bazen 500 olmuş, bazen 1000 olmuş, bazen 1500 olmuş bu kadar. Bakın bütün bunların bu yürüyüş esnasında hükümetimiz her türlü güvenlik önlemini sağladı. Bu güvenlik içinde bu yürüyüşü yaptılar. Ve gelip de en son topladıkları mitingdeki kalabalık nedir? O kalabalık da ortada. Bakın toplam, İstanbul dışında otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi.

Biz bir 7 Ağustos mitingi yaptık. Ve 2 milyon insan orada toplandı. Aramızdaki fark budur. Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak, hükümetimiz, hükümet olarak bugüne kadar kimsenin önünü kesmemiştir. Kimsenin demokratik haklarını engellememiştir.

* Şimdi hiçbir zaman bu ana muhalefet, Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti ve onlarla beraber hareket edenler, PKK terör örgütü, bunlar hep beraber hareket ettiler. Bunlar hiçbir zaman bir birlik ruhunda bütünleşmemişlerdir. Bunlar her zaman ayrılıkçı olmuşlardır. Ve ana muhalefet, şu anda terör örgütü ile birlikte hareket etmiştir. Ve aşırı uçlar beraber hareket etmişlerdir. Dolayısıyla bunların böyle bir birlik ruhunda bulunması da bundan sonra zaten söz konusu olmayacaktır. Asıl demokratik mücadeleyi de şu anda iktidar partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi, Parlamento'da gayet açık ne şekilde ortaya koymaktadır.

RÖPARTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Temmuz 2017 08:52
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. ALASÖZ 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Nasıl bir ruh hali bu durum, nasıl izah edilir, elbette bunu doktorlar bilir. Ama gerçeklerin yalan dolanla görünmez kılınma, inkar edilme, perdeleme, laf kalabalığına sığınarak bertaraf etme çabaları nasılda sırıtıyor. Normal bir insan elbette bu çabanın altında yatan durumu açıklamaya çalışır, bir çözüm yolu bulur muhakkak ama bazı durumlar var ki durumu bir sorun olarak görmek ve çözmeye çalışmanın nafile bir çaba olacağı açıktır. Birbirinin neredeyse aynı iki tane fotoğrafın birisine methiyeler dizip olduğundan büyük gösterilirken diğerinin küçümsenip yoksayılarak açıkca yalan söyleyerek azımsama çabasının nasıl bir izahı olabilir. Lider kimliğine sahip bir kişinin böyle bir yalanı kendine kalkan yaparak büyüdüğü nerede görülmüş. Evet kızıyoruz ama sermayenin, ırkçıların, ulusalcıların çok hoşuna gidiyor durum. Kendilerinin başedemeyip kuyruğuna takıldıkları ve neredeyse büyük liderleri olarak kabul ettikleri kişinin işçi eylemi ve grevi olunca nasıl kimyasının bozulduğunun herhalde farkında değiller.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.