13 Temmuz 2017 19:01

Ev hapsi verilen Acun Karadağ’a elektronik kelepçe takıldı

Yüksel'de Gülmen ve Özakça için yapılan destek eyleminde gözaltına alınan ve ev hapsi cezası verilen Acun Karadağ’a elektronik kelepçe takıldı.

Paylaş

KHK ile ihraç edilen ve 'İşimi geri istiyorum' talebi ile 127 gündür açık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için Yüksel Caddesi'nde düzenlenen destek eylemine yapılan saldırıda gözaltına alınlara, çıkarıldıkları mahkemece verilen ev hapsi cezası ilk olarak Acun Karadağ'a uygulanmaya başladı. Karadağ'ın bileğine elektronik kelepçe takıldı.

Gözaltına alınıp ev hapsi cezası verilen diğer eylemciler ise Esra Özakça, Nazife Onay, Nazan Bozkurt ve Erdoğan Canpolat.

KARADAĞ: HİÇBİR ZAMAN HAKLILIĞIMIZI PERDELEYEMEYECEKLER

Ev hapsi sırasında Gazete Şûjin’e konuşan Acun Karadağ, "Nuriye ve Semih duvarları aşıp seslerini dünyaya duyurabiliyorsa biz de bu duvarları aşıp sesimizi duyuracağız. Hiçbir zaman haklılığımızı perdeleyemeyecekler, üstünü kapatamayacaklar." dedi. Karadağın açıklaması şöyle:

“Bunlar suç işlemiyor ama çok ses çıkarıyorlar” deniyor. Çünkü çok ses getiren eylemler yapıyorlar. Bunun anlamı budur. Asıl hedefleri Nuriye ve Semih’i yalnızlaştırmak, Yüksel Caddesi’ni bitirmek, derleri bu. Bizi eve hapsettiklerini düşünüyorlar. Ama biz çok yerden insanlara ulaşabiliriz. Bizim tek yolumuz yok. En iyi yol sokaktır, ama biz her yeri aşabiliriz. Nuriye ve Semih duvarları aşıp seslerini dünyaya duyurabiliyorsa biz de bu duvarları aşıp sesimizi duyuracağız. Hiçbir zaman haklılığımızı perdeleyemeyecekler, üstünü kapatamayacaklar. İşimizi geri alacağız, onlar bunu bilsinler." (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Sendika.Org

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'a pazar günü yağmur geliyor

SONRAKİ HABER

Antalya'da tarihi su sarnıçları çöplüğe döndü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...