HDP Eskişehir İl Başkanı tahliye oldu

HDP Eskişehir İl Başkanı tahliye oldu

Tutuklu yargılanan HDP Eskişehir İl Başkanı Ahmet Uluçelebi ve il yöneticisi Işık Polat, adli kontrol uygulamasıyla tahliye edildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekipleri, geçtiğimiz 13 Aralık'ta aralarında HDP Eskişehir İl Başkanı Ahmet Uluçelebi'nin de olduğu 11 HDP yöneticisinii gözaltına aldı. 11 yönetici "Terör örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla 19 Aralık'ta adliyeye sevk edildi. HDP İl Başkanı Ahmet Uluçelebi ile il yöneticisi Işık Polat tutuklanırken, 9 yönetici ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yargılamaya bugün Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya Ahmet Uluçelebi ve Işık Polat ile tutuksuz yargılanan HDP yöneticileri katıldı.

Mahkeme heyeti, HDP İl Başkanı Ahmet Uluçelebi ile il yöneticisi Işık Polat'ın adli kontrol uygulamasıyla ve yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyelerine karar verdi. Duruşma 17 Kasım'a erteledi. (DHA)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Binali Toplar 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Vallahi çok keyfi hiç gerekli değildi zaten. Amaç diz çöktürmek.
    Acaba 1071 deki 1453 deki lttifak böyleymiş mi? Anlı şanlı tarihçiler, donanmlı saray danışmanları buna cevap versinler hak üzere....

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.