13 Temmuz 2017 13:15

Ar-ge proje destekleri 3 milyon TL'ye çıkarıldı

Faruk Çelik özel sektör ve üniversiteler için sağlanan “Ar-Ge Proje Destekleri”nin 10 kat 3 milyon TL'ye çıkarıldığını söyledi.

Paylaş

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, özel sektör ve üniversiteler için sağlanan “Ar-Ge Proje Destekleri”nin 10 kat arttırılarak, 300 bin TL'den 3 milyon TL'ye çıkarıldığını ifade etti.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’nin soru önergesini yanıtlayan Bakanı Çelik, özel sektör ve üniversiteler için sağlanan “Ar-Ge Proje Destekleri”nin 10 kat arttırılarak, 300 bin TL'den 3 milyon TL'ye çıkarıldığını kaydetti. Çelik, “Bu sayede özel sektör - üniversite - kamu işbirliği ile teknoloji ve ürün geliştirilmesine imkan sağlanacak, özel sektörün Ar-Ge kapasitesi geliştirilecek ve ülkesel problemleri çözmeye yönelik multidisipliner projelerin yolu açılmış olacaktır. Bakanlığımıza bağlı 50 enstitünün altyapı ve insan kaynağının özel sektörce kullanılması amacıyla özel sektöre 630 Milyon TL kaynak sağlanacaktır. Ayrıca, Bakanlığımız Araştırma Enstitülerinde Özel Sektör Ar-Ge Ofisleri açılacaktır” dedi. (ANKA)
 

ÖNCEKİ HABER

15 Temmuz soruşturmalarında 50 bin 510 kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Irak'taki ABD üssüne füzeli saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa