13 Temmuz 2017 07:49

Gazeteci Okay Gönensin hayatını kaybetti

Gazeteci Okay Gönensin bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

Paylaş

Uzun yıllar Cumhuriyet gazetesi yazı işleri müdürü olarak görev yapan Hasan Cemal'le birlikte Cumhuriyet gazetesini birlikte çıkaran Okay Gönensin sabah 04.30'da hayatını kaybetti. 

Gönensin, 1975 yılında Cumhuriyet gazetesi yazı işlerinde çalışma hayatını başladı. Hasan Cemal, 1981'de Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olunca Gönensin, gazetenin tek yazı işleri müdürü oldu. 1981 ile 1992 yılları arasında Cemal ile birlikte gazetenin yayımlanmasında önemli roller üstlendi. 

1992 yılında Cemal ile birlikte Cumhuriyet gazetesinden ayrıldı. Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Sabah gazetesinde çalışırken grubun içerisinde Yeni Yüzyıl gazetesini çıkarmaya başladı. Bu gazetenin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Daha sonra Vatan gazetesine geçti ve köşe yazarlığına yaptı. 

TGC: AİLESİNE VE BASIN TOPLULUĞUMUZA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Okay Gönensin’in ölümüyle ilgili bir mesaj yayınladı. TGC mesajında “Değerli üyemiz, Okay Gönensin’i kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Okay Gönensin’i sevgi ve saygıyla anıyoruz. Okay Gönensin’i hiç unutmayacağız. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.

HDP: GÖNENSİN’İN ÖLÜMÜNÜ ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİK

Halkların Demokratik Partisi de Gazeteci ve Köşe Yazarı Okay Gönensin’in hayatını kaybetmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayınladı. 
HDP mesajında şöyle dedi: “Türkiye gazetecilik tarihine ismini yazdırmış, zor dönemlerde basın-yayın ve haberleşme özgürlüğünden taviz vermemiş olan yılların gazetecisi ve köşe yazarı Okay Gönensin’in ölümünü üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
Kendisine rahmet, ailesine, yakınlarına ve basın camiasındaki arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz”  (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gülmen ve Özakça 'Yaşıyor mu?' diye kontrol ediliyormuş

SONRAKİ HABER

Diyarbakır'da kayyum, çocuklar için gönderilen bisikletleri yandaşa dağıtmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa