CHP’li Barış Yarkadaş, Evrensel E-gazeteye abone oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Evrensel'e dayanışma ziyaretinde bulunarak Evrensel e-gazeteye abone oldu.

13 Temmuz 2017 04:12
Paylaş

CHP'li Yarkadaş, Evrensel'e bulunduğu dayanışma ziyaretinde E-Gazeteye abone oldu. Yarkadaş abone olmadan önce yaptığı konuşmada, “Evrensel’e yeni süreçte daha çok ihtiyaç olduğunu gördük. Evrensel biz varsak yaşar, büyür. Herkesi, Evrensel e-gazeteye abone olmaya çağırıyorum” dedi.

Evrensel “Daha güçlü bir Evrensel için...” e-gazete abonelik kampanyası başlattı. “Durmadan, susmadan, yorulmadan, rüzgara karşı yürüyoruz... 23 yaşında daha güçlü bir Evrensel için bayinizden Evrensel alın, e-gazeteye abone olun” çağrısı ile yapılan kampanyaya CHP’li Milletvekillerinden ilk destek İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’tan geldi.

Yarkadaş, Evrensel'i ziyaret ederek dayanışma duygularını iletti, ardından da e-gazeteye abone oldu.  

‘ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE DE GÖRDÜK Kİ...’

23’üncü yaşına giren Evrensel'i çıktığı ilk günden itibaren aralıksız bir şekilde takip ettiğini ifade eden Yarkadaş “Penguen medyası, özellikle ‘Adalet Yürüyüşü’müz sırasında sansürünü ve otosansürünü daha da arttırdı. Hem 450 kilometrelik ‘Adalet Yürüyüşü’ne koyu bir sansürün olduğunu gördük, hem de miting günü özellikle haber kanallarının neredeyse yüzde 90’ının ‘Adalet Mitingi’ne yer verdiğini izledik. Tam da böyle bir dönemde Evrensel gibi; emeğin, işçi haklarının ve halkın yanında duran gazetelere daha çok ihtiyaç olduğu görüldü” diye konuştu.

YARKADAŞ’TAN EVRENSEL İÇİN ABONELİK ÇAĞRISI 

Evrensel’in daha da güçlenmesinin ve halka daha çok ulaşmasının sağlanması gerektiğini vurgulayan Yarkadaş, şöyle devam etti: “Sizin başlattığınız e-gazete’ uygulamasına abone olan CHP’nin ilk milletvekili olarak başvurmak ve gazetenin yaşaması için elimden gelen katkıyı sunmak istiyorum.”

CHP’nin tüm milletvekillerinin de e-gazete’ye abone olacaklarını ve Evrensel’in geniş kitlelere ulaşması için ellerini taşın altına koyacaklarını belirten Yarkadaş, “Bizim partimiz dönem dönem kurumsal alımlar yapıp milletvekillerimize ve partililerimize dağıtıyor ancak bu yeterli değil. Evrensel’in en geniş kitleye ulaşması, özellikle halkan saklanan, gizlenen gerçeklerin halka ulaştırılması ve bu propaganda gücünün sonuna kadar kullanılması gerekiyor. Çünkü AKP, medyanın yüzde 80’ini kullanıyor ve özellikle işçi sınıfı tek taraflı bir haber bombardımanına maruz kalıyor” diye konuştu.

YARKADAŞ: EVRENSEL, BİZ VARSAK YAŞAR, BÜYÜR

“Kıdem Tazminatının kaldırılması konusunda bile yandaş medya öyle yayınlar yaptı ki hak gaspları sanki yeni bir hak veriliyormuş gibi anlatıldı” diyen Yarkadaş, “Ama biz özellikle hem Kıdem Tazminatının nasıl gasp edilmek istendiğini, hem de diğer insan hakları ihlallerini, anti demokratik uygulamaları Evrensel gazetesinde yer alan haberlerle sosyal medyada yaydık. Her gün 2-3 gazete alarak daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalıştık şimdi, bu çabayı sürekli bir hale getirmek lazım. e-gazete aboneliği çok önemli. Herkes bayiden Evrensel almasa bile mutlaka e-gazete abone olsun. Her gün önüne gelen bültenlerden hem bilgi sahibi olsun hem de Evrensel gazetesinin hakikaten evrenselleşebilmesi, bütün dünyada etkili bir bilgi kaynağı haline gelmesi için katkı sunsun. Evrensel, biz varsak yaşar. Bizim söylediklerimiz topluma yayılırsa evrenselleşir. Bütün bir dünyaya düşüncelerimizi yaymak, özellikle bunu Türkiye’de yapmak istiyorsak Evrensel’e sahip çıkmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

‘23 YILDIR TERS YÜZ EDİLEN GERÇEĞİ YAZIYOR’

Evrensel'in ilk sayısından da söz eden Yarkadaş, “Evrensel, ters “E” ile çıkmıştı. O zaman çok tartışılmıştı Evrensel’in “E”si neden ters diye. Çünkü o zaman da yandaş medya ve iktidar medyası vardı. Evrensel’in “E”si ters yüz edilen gerçeğe dikkat çekiyordu. 23 yıldır bu baskı sürüyor. Onca baskı, engellemelere ve gözaltılara rağmen çizgisinden bir milim bile ödün vermedi. Kesintisiz bir biçimde işçi sınıfının, halkın yanında duran gazetenin yanında olmak da bizim temel görevlerimizden biridir.” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Evrensel e-gazete aboneliği hakkında bilgi almak için tıklayın...

Reklam
ÖNCEKİ HABER

New York'ta Ekim Devrimi'nin 100. yılı etkinliği

SONRAKİ HABER

Prof. Dr. Ayşen Uysal: Önümüzdeki günler sokak için önemli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...