12 Temmuz 2017 22:47

Boğaziçi Üniversitesi'nde sivil polis tacizi

Boğaziçi Üniversitesi'nde 4 kadın öğrenciyi 2 saat boyunca takip edip fotoğraflarını çeken 2 polis, tepki gösteren öğrencileri de tehdit etti.

Paylaş

Olay bugün Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşandı. 4 kadın öğrenci kendilerini iki saat boyunca takip eden ve fotoğraflarını çeken 2 kişiye bağırarak tepki gösterdi. Bağırma seslerini duyarak olay yerine gelen öğrenciler, 2 kişinin sivil polis olduğunu düşünerek özel güvenlik birimlerine haber verdi.

Olay yerine gelen güvenlik görevlisi, öğrencileri taciz eden şahıslara kimlik sormadı. Öğrenciler 2 şahsı daha önceden tanıdığını düşündükleri gücenlik görevlisine tepki gösterdi. Tepkiler üzerine 2 şahsı kalabalık arasından çıkartan güvenlik görevlisi, öğrencileri susturmaya çalıştı.

Bu esnada polis olduklarını söyleyen 2 şahıs, üniformalarıyla geri gelecekleri şeklinde tehditler savurarak üniversite kapısında güvenliklerin yanında beklemeye ve toplanan öğrencileri fotoğraflamaya başladı.

Ardından özel güvenliğe öğrenci kimliği olmayan şahısları neden üniversite kampüsüne soktuklarını soran bir öğrencinin üzerine yürüyen 2 şahıs, “Seni bu okuldan dışarı çıkartmayacağız” şeklinde öğrenciyi tehdit etti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bozuk yollara tepki gösteren mahalleli, trafiği durdurdu

SONRAKİ HABER

Nevada ön seçimlerini Bernie Sanders kazandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...