Nasrallah'ın açıklaması sonrası cihatçılara hava saldırısı

Nasrallah'ın açıklaması sonrası cihatçılara hava saldırısı

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah'ın cihatçıları hedef alan uyarısının ardından Suriye uçakları Lübnan'ın doğusuna hava harekatı düzenledi.

Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah'ın Lübnan'ın doğusundaki cihatçılara yönelik uyarısının ardından Suriye uçakları bölgedeki Heyet Tahrir'uş Şam(Tahrir el Şam) mevzilerini bombaladı.

Nasrallah, son açıklamasında Kalamun Dağları'ndaki cihatçıların bölgeyi terk etmemesi halinde güçlü bir operasyon başlatacaklarını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından dün Suriye Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları, Bekaa bölgesindeki Cerud Ersal ve Ras Baalbak'a yönelik hava harekatı gerçekleştirdi.

Al Masdar'ın haberine göre bombardımanla eş zamanlı olarak Hizbullah birliklerinin de sınır hattına yığınak yaptığı duyuruldu.

Hizbullah, Kalamun harekatının 3. safhasını oluşturacak operasyonla cihatçıları buradaki son sığınaklarından da çıkarmayı hedefliyor. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.