Hakkari’de 25 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilanı

Hakkari’de 25 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilanı

Hakkari  ve ilçeleri sınırları içerisinde yer alan  25 yerleşim birimi, 13- 27 Temmuz 2017  tarihleri arasında 'Özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Hakkari merkez ve ilçelerindeki 25 yerleşim birimi, 13- 27 Temmuz 2017  tarihleri arasında 'Özel güvenlik bölgesi' ilan eden Valilik açıklamasında şöyle denildi: 

"İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 25 bölge 13 Temmuz 2017 günü saat 00:00:01’den 27 Temmuz 2017 günü saat 23:59:59’a kadar, 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirlenen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." (DHA)
 

www.evrensel.net