12 Temmuz 2017 15:39

Hakkari’de 25 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilanı

Hakkari  ve ilçeleri sınırları içerisinde yer alan  25 yerleşim birimi, 13- 27 Temmuz 2017  tarihleri arasında 'Özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Paylaş

Hakkari merkez ve ilçelerindeki 25 yerleşim birimi, 13- 27 Temmuz 2017  tarihleri arasında 'Özel güvenlik bölgesi' ilan eden Valilik açıklamasında şöyle denildi: 

"İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 25 bölge 13 Temmuz 2017 günü saat 00:00:01’den 27 Temmuz 2017 günü saat 23:59:59’a kadar, 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirlenen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

İşçiler kamyonet kasasında böyle yolculuk etti

SONRAKİ HABER

Otizmli öğrencilerin yuhalandığı okulun müdürü ve yardımcısı görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa