11 Temmuz 2017 15:59

ABD'nin Suriye'deki bir askeri üssü ilk kez görüntülendi

Daha önce Suriye'nin kuzeyinde 7 askeri üssü olduğu iddia edilen Amerika'ya ait bir askeri üssün ilk kez fotoğrafları yayınlandı.

Paylaş

Suriye'de IŞİD’e yönelik operasyonları devam ederken, daha önce Suriye'nin kuzeyinde 7 askeri üssü olduğu iddia edilen Amerika'ya ait bir askeri üssün ilk kez fotoğrafları yayınlandı. Üssün, Halep ile Rakka sınırına yakın bir bölgede olduğu ve fotoğrafta üssün içerisinde bir askeri korgo uçağının bulunduğu görüldü.

Suriye'den yayın yapan Almasdar News sitesinde, Amerika ordusunun Halep ile şu anda operasyonun sürdüğü Rakka sınırına yakın yerde bulunan ovadaki askeri üssünün ilk kez çekilmiş fotoğrafları yayınlandı.

Fotoğraflarda, ABD bayrağının dalgalandığı hava üssünün etrafının tel örgülerle çevrildiği ve üssün içerisinde çok sayıda askeri araç bulunuyor. Yine hava üssünde ABD ordusuna ait bir askeri korgo uçağının da beklediği görüldü. 

Daha önce Suriye'nin kuzeyinde değişik yerlerde ABD ordusunun 7, Rus ordusunun ise 4 askeri üssünün bulunduğunu belirtmişti. (DHA)


 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Altan Tan hakkında açılan 2 dava görüldü

SONRAKİ HABER

15 Temmuz’da hayatını kaybedenler anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa