01 Nisan 2011 11:18

Emekliliğe bir gün kala işten attılar

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dev Sağlık-İş’e üye olan 5 işçi, “Yeni gelen şirket sizinle çalışmak istemiyor” denilerek işten atıldı. Atılan işçilerden 2’si emekliliğine bir gün kala kapı önüne konurken, yaşananlar hastanede çalışan emekçilerin tepkisini çekti. İşten atmala

Emekliliğe bir gün kala işten attılar

Paylaş

VİCDANSIZLIK

İki yıl önce bu hastanede çalışan sendika üyesi 18 sağlık çalışanının haksız yere işten çıkarıldığını, verdikleri mücadeleler sonucu bu arkadaşlarının tekrar işlerine döndüğünü söyleyen Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, arkadaşlarının mağduriyeti son bulana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti. İşten atılan işçilerden birinin sendikanın iş yeri temsilcisi olduğunu, diğer iki kişinin ise emekliliklerine bir gün kala işten çıkarıldığını söyleyerek “Bu büyük bir vicdansızlık örneği” diye konuştu. Taşeron çalışmanın işçinin kaderi olmadığını ifade eden Çerkezoğlu, mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini bildirdi.

MÜCADELE SÜRECEK

SES Sişli Şube Yöneticisi Semra Ustabaşı “Yapılan bunca haksızlığı, yaşanan bunca adaletsizliği nasıl oluyor da birileri görmedi, duymadı?” diye sordu. Ustabaşı, sonuna kadar atılan arkadaşlarının yanında olacaklarını bildirdi.

Ustabaşı’nın konuşmasının ardından söz alan işten atılan işçiler, sendikalı oldukları için işten çıkarıldıklarını söylediler. Mücadeleye haklarını geri alana kadar ve işlerine geri dönene kadar sürdüreceklerini belirten işçiler, bunun için gerekli mücadeleyi sürdüreceklerini dile getirdiler. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

European Tobacco işçileri huzursuz

SONRAKİ HABER

Röveşatanın tarihi: Kim icat etti, ilk nerede görüldü?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa