11 Temmuz 2017 12:19

Hakan Şükür hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Twitter’dan hakaret ettiği iddia edilen Hakan Şükür hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Paylaş

Bekir Savran isimli vatandaşın, 12 Şubat 2015'te Hakan Şükür'ün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında paylaşımlarda bulunduğunu ihbar etmesi ve suç duyurusunda bulunması üzerine açılan dava devam etti. 

Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya bu davanın tutuksuz sanığı Hakan Şükür katılmadı. Şikayetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ise duruşmada avukatı Ferah Yıldız temsil etti.  

İHBARCI BEKİR SAVRAN DİNLENDİ

Duruşmada tanık olarak dinlenen Bekir Savran Hakan Şükür'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan ile ilgili hakaret içeren videoları kendisine gönderdiğini anlatarak “Ben de bu hususu gerekli yerlere ihbar ettim. Ben Cumhurbaşkanımızı devletin temsilcisi olarak gördüğüm için ihbar etme gereği duydum” dedi.

Sanığın davetiye tebliğine rağmen duruşmalara katılmadığını, Amerika'ya taşındığı bildirildiğinden adres tespiti için müzekkere yazıldığı ancak adres tespitinin mümkün olmadığının anlaşıldığını belirten mahkeme, sanık Hakan Şükür hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. 

Duruşma eksikliklerin giderilmesi için Kasım ayına ertelendi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Af Örgütü Belçika ve Fransa'da gözaltıları protesto etti

SONRAKİ HABER

Tüm Bel Sen İzmir Şube: Şeffaf ve katılımcı bir yöntem izleyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...