10 Temmuz 2017 21:12

Yeni Akit provokatif dilinden vaz geçmiyor

Yeni Akit gazetesi, ateist olduğunu ya da evrime inandığını açıklayan isimleri hedef gösterdi.

Paylaş

İktidar yanlısı, saldırgan ve hedef gösteren haberleriyle bilinen Yeni Akit, aralarında sanatçı ve akademisyenin de bulunduğu kişileri hedef göstererek " İşte ateist olduğunu açıklayan oyuncular! İslam'a ve Müslümanlara hakaret edenler de var" manşeti attı.

Haberin spotunda ise "Zaman zaman İslam'a ve Müslümanlara kin kusanların da içinde olduğu oyuncular ve medyatik isimler kendini gizlemekten çekinmiyor..." cümleleri yer aldı.

Yeni Akit'in haberinde;

Pek çok Yeşilçam filminde rol almış oyuncu İlyas Salman alkolik ve inançlara küfreden birisi olduğu iddia edilmiş.

Levent Üzümcü, Emin Gürsoy ve Erkan Can evrim teorisini destekleyen bir videoda yer aldıkları ve 'İnancı olan tüm insanlara cahil' dedikleri iddia edildi.

Pelin Batu'nun “Ateistim ama, çoğu insandan dindarım” sözü hatırlatıldı.

Yazar Aziz Nesin ise Madımak Katliamı'nın sorumlusuymuş gibi gösterildi ve "Sivas'ta Madımak Provokasyonu'yla elim bir olayın fitilini ateşleyen Aziz Nesin de ateist olduğunu bir çok yerde söyledi."  ifadeleriyle ateist olması nedeniyle ölümünden sonra bile hedef gösterildi.

Prof. Dr. Celal Şengör'ün Ahmet Hakan'a yazdığı mektup kaynak gösterilerek “Ben bir ateistim. Tüm dinlerin insanlığa büyük zararlar verdikleri kanaatindeyim.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Gökhan Akman Barış ve Dostluk Turnuvası tamamlandı

SONRAKİ HABER

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa