10 Temmuz 2017 20:25

Gökhan Akman Barış ve Dostluk Turnuvası tamamlandı

10 Ekim Katliamında hayatını kaybeden Gökhan Akman anısına düzenlenen 'Gökhan Akman Barış ve Dostluk Turnuvası' tamamlandı.

Paylaş

Mükerrem YOLLU
Denizli

10 Ekim Katliamında hayatını kaybeden Emek Gençliği üyesi Gökhan Akman anısına Denizli’de düzenlenen futbol turnuvası final yaptı. 18 takımın katıldığı turnuvanın final gününe Denizli’deki emek ve demokrasi güçleri, sendikalar, meslek odaları, gençler, işçiler ve 10 Ekim katliamında yaşamını yitiren Emek Partisi GYK üyesi  Korkmaz Tedik’in annesi Zöhre Tedik katıldı. 

Erkekler takımlarının final maçı, Direniş ve Barikat takımları arasında oynadı. Final maçının galibi Direniş takımı oldu. Kadınlar takımlarının final maçı ise Ekmek ve Gül ile Kadın Gücü arasında oynandı. Kadın takımlarının şampiyonu Ekmek ve Gül takımı oldu.

'KADINLAR YEŞİL SAHADA, KADINLAR HER YERDE'

Turnuvada son gün oynanan final maçlarının ardından ödül töreni ve konuşmalar yapıldı. Kadınlar ikincisi olan Kadın Gücü takımının ödülünü Emek Partisi Denizli il başkanı Özge Akkaya takdim etti. Konuşma yapan Akkaya, “Kadın takımlarının sayesinde, kadınları yeşil sahada da gördük. Kadınların hayatın her alanında olduğunu bir kez daha gösterdik. Umarım gelecek yıl daha fazla kadın takımı görürüz turnuvada. Oynayan kadın arkadaşlara cesaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ederim. Gördüğümüz onca patlamalara rağmen bu turnuva sayesinde, bugün dayanışmayı yükseltmek bir kez daha önem kazanıyor. Katılan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Kadınlar takımlarının şampiyonu olan Ekmek ve Gül takımına kupasını ve madalyalarını Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Denizli Şube Başkanı Halit Karabulut takdim etti. Konuşmasında “Barış ve dostluk için düzenlenen tüm takımlara teşekkür ediyorum. Umarım bu turnuva gelecek yıllarda geleneksel hale gelir. Bizlerde şubemiz olarak her türlü katkıyı sağlamaya çalışacağız. Katılan herkese bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi. 

'KAYBETTİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZA SÖZÜMÜZ VAR'

Erkekler takımlarının ikincisi olan Barikat takımının ödüllerini Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi adına Mehmet Sarıca takdim etti. Sarıca konuşmasında “Gökhan ve Korkmaz başta olmak üzere Ankara 10 Ekim katliamında kaybettiğimiz 102 arkadaşımıza ve ailelerine söz veriyoruz. Bu ülkede barışı egemen kılıncaya kadar, bir an bile geri adım atmadan mücadelemize devam edeceğiz. Arkadaşlarımız yıldızlarda rahat uyusunlar mücadele bayraklarını daha yukarı taşıyoruz.” dedi. 

'BARIŞ VE DEMOKRASİ TESİS EDİLENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ'

Erkek takımlarının şampiyonu olan Direniş takımına kupasını ve madalyalarını Zöhre Tedik takdim etti. Tedik konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“10 Ekim tarihinde Ankara'da barışı tesis etmek için, ülkemizde demokrasiyi tesis etmek için, binlerce kişinin katıldığı mitingde, IŞİD katilleri tarafından katledildi çoçuklarımız. Korkmaz, Denizli'yi çok seviyordu ve Denizli'de yaşıyordu. Katiller Korkmaz’ın Denizli'de yaşamasına müsaade etmediler.

Bu turnuva aslında ‘10 Ekim tarihini unutmayacağız,, unutturmayacağız, demokrasi ve barışı tesis edene kadar, tutuklu vekillerimiz, gazetecilerimiz özgürlüklerine kavuşana kadar mücadele edeceğiz’ demenin yoludur. Bizlerde umut var ve bu umut kesilmez. Bu umudu çoğaltmak çocuklarımızın bıraktığı bayrağı daha da yukarıya taşımak için her alanda mücadele edeceğiz.

Bugün 18 takım yarıştı, yarın daha da fazla takımlarla yapacağız turnuvamımızı. Barış ve demokrasi tesis edilene kadar bizlerde yılmadan mücadele edeceğiz, turnuvalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Katılan ve emek veren herkese tek tek teşekkür ediyorum.” 

Takımlara ödüllerinin verilmesinin ardından turnuvaya katılan her takıma teşekkür belgelerini turnuva tertip komitesi adına Kamil Doğan takdim etti.

'BARIŞI VE DOSTLUĞU ÇİÇEKLENDİRMEYE DEVAM'

Son olarak “Barışı ve dostluğu çiçeklendirmeye devam, Turnuvanın bütün güzelliklerini geleceğe taşıma umuduyla 1.sini düzenlediğimiz turnuvamızı önümüzdeki yıllara da aynı heyecanla taşımak üzere burada sonlandırıyoruz.” sözleriyle turnuva sona erdi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TOKİ konutlarında yangın: 20 kişi hastanelik oldu

SONRAKİ HABER

Arjantin'de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki genç için "adalet" eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...