10 Temmuz 2017 17:51

Boya fabrikasında yangın

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde kurulu Aydın Boya İmalathanesi'nde yangın çıktı.

Paylaş

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Çalı mevkisinde Aydın Boya İmalathanesi'nde saat 16.40'ta bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Büyüyen yangın çevre semtlerden de görüldü.İtfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Çevredeki evlere de sıçrama riski bulunan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

'EVLERİ BOŞALTIN' UYARISI

Bina içersinde çok miktarda boya ve kimyasal maddenin bulunması çalışmaları olumsuz yönde etkiliyor. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu boya imalathanesindeki yangının yakında bulunan konutlara sıçramasından endişe ediliyor. Yetkililer bu konuda konutları boşaltmaları için aileleri uyardı. 11 itfaiye aracı ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait helikopterle yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen yetkililer,  çevre ilçelerdeki belediyeler ve Orman Bölge Müdürlüğü'ndeki araçların da alevelere müdahale ettiğini açıkladı.

Yetkililer herhangi bir can kaybı veya yaralanma olayının kendilerine iletilmediğini sözlerine ekledi. 

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Yangın tamamen kontrol altına alındı. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Muhammed Emin Tarım, "Yangının kesin çıkış nedeni belli değil. Yaptığımız görüşmelerde elektrik kontağından alevlenmenin meydana geldiği ve bunun da sıcak nedeniyle yoğunlaşan kimyasal maddelerin patlamasına yol açtığını öğrendik. Şu anda 30'a yakın araç ve 120 personel ile müdahale ettiğimiz yangın, 2 saat süren çalışma sonunda tamamen kontrol altına aldık. Yangında depo olarak kullanılan 4 bin metrekarelik alan tamamen çöktü. Çok sayıda boya ve tiner olduğu için zaman zaman alevlenme oluyor. Ayrıca yanan madde boya olduğu için yayılım var. Bu nedenle toprak da dezenfekte ediliyor. Çalışmalarımız sabaha kadar devam edecek" dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İkinci adım için de umutlanmak istiyoruz

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası ortak basın toplantısı başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa