10 Temmuz 2017 16:43

Harita Mühendisleri Odası: En az 1.5 milyon kişi katıldı

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası bir açıklama yayınlayarak mitinge en az 1.5 milyon kişinin katıldığını bilimsel olarak açıkladı.

Paylaş

Maltepe'de yapılan Adalet Mitingi'ne katılımla ilgili tartışmalar devam ederken, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası bir açıklama yayınlayarak mitinge en az 1.5 milyon kişinin katıldığını bilimsel olarak açıkladı. 

Oda açıklamasında İstanbul Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin çeşitli rakamlar açıkladığını belirterek bir toprak parçasının sınırlandırılması ve yüzölçümünün belirlenmesinin teknik bir konu olduğunu, Harita ve Kadastro Mühendislerinin de görev alanına girdiğini aktardı. 

Açıklamada şöyle denildi: "Konuşmaların gerçekleştiği Maltepe Sahil Miting alanı yaklaşık 275.000 m2‘dir. Ayrıca miting için trafiğe kapatılmış ve katılımcıların yer aldığı alan da yaklaşık 100.000 m2 dolayındadır. Toplamda 375.000 m2 alanda yurttaşlarımız mitinge katılım sağlamışlardır. Katılımcı sayısının hesaplanmasında teknik olarak genelde m2'ye 3 ile 6 arasında insanın yer aldığı kabul edilmektedir. Dolayısıyla 'Adalet Mitingine' en az 1.500.000 kişinin katıldığı ifade edilebilir" (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

10 Ekim Katliamı Davasında skandal: Bu nasıl soruşturma

SONRAKİ HABER

Türkiye Gazeteciler Sendikası 65 yaşında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...