Zonguldak'ta köylüler yol kapatarak eylem yaptı

Zonguldak Ereğli’de köylüler taş ocağında çalışan TIR’larının yollarını bozması üzerine yol kapatıp eylem yaptı.

10 Temmuz 2017 15:27
Paylaş

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki köyün sakinleri, taş ocağı kırma ve eleme tesisinde çalışan kamyon ve TIR'ların geçmesi nedeniyle bozulduğunu belirterek yolu bir süre ulaşıma kapatıp eylem yaptı.

Ormanlı Beldesi'nin çıkışında bulunan Ormanlı ve Sarıkaya köyleri sakinleri, Sarıkaya köyü içinde toplanarak çöp konteynerleri ile yolu kapattı. Köylüler, köylerinin içinden geçerek Karakavuz mevkisindeki taş ocağı kırma ve eleme tesisine gidip gelen kamyon ve TIR'ların yolu bozduğunu yazın toz, kışın çamur içinde kaldıklarını söyledi. Köylüler, taş ocağında çalışan kamyon ve TIR'ların geçişine izin vermedi.

Gelen jandarma ekipleri köylüleri yolu açmaları için ikna etmeye çalıştı. Ancak köylüler sorunun çözülmesini istedi. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Sarıkaya Köyü Muhtarı Remzi Hamurcu'yu telefonla arayarak eylemi bitirmelerini istedi. Muhtar Hamurcu, sorunu Kaymakam Madenoğlu'na da anlatarak çözüm bulunmasını talep etti. Görüşmelerin ardından köylüler yolu ulaşıma açarken, gerekli çalışma yapılmadığı taktirde tekrar eylem yapacaklarını söyledi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yüksel Caddesi'nde 6 gözaltı

SONRAKİ HABER

Adalet mitingi yabancı medyada büyük yankı buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...