10 Temmuz 2017 15:05

Tüm Köy Sen’den Tarım-Fındık Kurultayı’na çağrı

Tüm Köy Sen Ordu Temsilcisi Zekayi Sağra, Tarım-Fındık Kurultayı için çağrı yaparak ‘kendi geleceğimize kendimiz karar verelim’ dedi.

Paylaş

Tüm Köy Sen Ordu Temsilcisi Zekayi Sağra yarın saat 11.00-14.00 arasında Ordu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Toplantı Salonu’nda yapılacak olan Tarım-Fındık Kurultayı için çağrı yaptı. Sağra, “Artık üreticiler olarak bir araya gelip kendimiz karar vereceğiz. Kurultay, üreticilerin kendilerini ifade edip, karar sürecine katıldığı ve uygulamanın planlamasını yaptığı toplantılardır. Toplantıları üretici olarak bizler düzenleyip yine bizler tartışacağız.”dedi.

ÇAĞRIMIZ HERKESE

Kurultaya katılım için “Ekim ve Hasat” dergilerini, çağrı amaçlı Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinden dağıttıklarını belirten Sağra,  “Kurultaya parti, sendika, dernek farkı gözetmeden her kesimi bekliyoruz. Konuşmalar kurumlar adına değil, üretici olarak yapılacak. Amacımız üreticilerin politikalarını kendilerinin belirlemesini sağlamaktır.” dedi.

ÜRETİCİLER TARTIŞACAK, SENDİKANIN GEÇİCİ YÖNETİMİNİ SEÇECEK

Kurultayda fındık politikalarının tartışılmasından sonra Tüm Köy Sen Ordu Şubesinin geçici yönetiminin belirleneceğini söyleyen Zekayi Sağra şunları söyledi “Bu zamana kadar ‘fındık toplantıları’ çok yapıldı. Bu toplantılara üreticiler dışında herkes davet edildi. Herkes konuştu ama bir üreticiye bile ‘Ne düşünüyorsun?’ diye sorulmadı. Bu nedenle de üretilen ‘fındık politikaları’ hep üretici aleyhine oldu. Bu kez geleneği bozacağız, bizler bir araya gelip geleceğimiz hakkında karar vereceğiz.

Kurultayda, şu an izlenen politikalarla fındık nereye doğru gittiği; bizlerin bu olumsuz gidişi önlemek için neler yapacağımızı; kendi çıkarlarımızı savunan bir birlikteliği nasıl sağlayacağımızı tartışıp Ordu’da Tüm Üretici Köylüler Sendikası’nın (TÜM KÖY SEN) kurucu yönetimini seçerek birlikteliğimizi sağlayacağız. Ürünümüze, emeğimize, geleceğimize sahip çıkacağız.” (Ordu/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Yönetmen Kazım Kızıl ve 6 kişi için tahliye kararı

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa