KMO’dan Gökçek’e: İnkar etme, önlem al

KMO’dan Gökçek’e: İnkar etme, önlem al

KİMYA Mühendisleri Odası (KMO) Ankara Şubesi, Ankara’da içme suyunun sağlık için tehdit yarattığı konusundaki uyarılarını yalanlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yanıt verdi. Kirliliğin yaklaşık bir aydır sürdüğü ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun konuyla ilgili harekete geçtiği

KİMYA Mühendisleri Odası (KMO) Ankara Şubesi, Ankara’da içme suyunun sağlık için tehdit yarattığı konusundaki uyarılarını yalanlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yanıt verdi. Kirliliğin yaklaşık bir aydır sürdüğü ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun konuyla ilgili harekete geçtiği belirtilen açıklamada, Gökçek’e “Kirliliği inkar edeceğine önlem al” diye seslenildi.
KMO Ankara Şubesinden dün yapılan yazılı açıklamada, “Açıklamamızın arkasındayız. Sağlık Bakanlığı Laboratuvarı, Ankara’nın şebeke suyunda kirlilik saptamıştır. Raporlar Bakanlık arşivinde duruyor. Merkez ilçelerin önemli bir bölümünde saptanan kirlilik bir aydır sürüyor. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu konuyla ilgili ‘Bilim Kurulunu toplamıştır” denildi.
Gökçek’i kirliliği inkar etmek yerine önlem almaya çağıran açıklamada, suyun kaynatılmasının çare olmayacağı, önlem alınmazsa tehlikeli sonuçlarla karşılaşılabileceği ifade edildi. Açıklamada vatandaşlara da çağrı yapılarak, “Sağlık Bakanlığı yetkilileri tatmin edici bir açıklama yapana kadar Ankaralılara musluk suyu içmemelerini öneriyoruz” denildi. (ANKARA)

www.evrensel.net