09 Temmuz 2017 14:38

Yüksel'de 243'üncü gün: Yine saldırı yine gözaltı

Yüksel Caddesi'nde ‘İşimizi geri istiyoruz’ eyleminin 243'üncü gününde polis yine saldırdı 1 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Yüksel Caddesi'nde 243'üncü gününe giren "İşimizi geri istiyoruz" eylemine bir kez daha müdahale eden polis, Murat Çeşme adlı kamu emekçisini darbederek gözaltına aldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevleri 123'üncü gününde devam ederken, kamu emekçilerinin Yüksel Caddesi'nde başlattıkları "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 243'üncü gününe girdi. Her gün olduğu gibi bugünde kamu emekçileri, İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak üzere bir araya geldi. Konur Sokak'ta buluşan ve İnsan Hakları Anıtı önüne gitmek isteyen kamu emekçilerine izin vermeyen polis, bir müddet sonra saldırdı. 

Saldırı üzerine Konur Sokak'ta polis kalkanları önünde "Nuriye ve Semih'in açlık grevi 123'üncü gününde. Nuriye ve Semih işe geri alınsın" pankartı açan kamu emekçileri, "İşimizi geri istiyoruz" ve "Emekçiyiz haklıyız, kazanacağız" sloganları attı. 

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Açılan pankartı yırtan polis, kamu emekçilerini sokaktan çıkartırken, Murat Çeşme adlı kamu emekçisini darbederek göz altına aldı. (DİHABER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bir ülkede bu kadar çok kamu emekçisi terörist olabilir mi?

SONRAKİ HABER

Gazeteci Şerife Oruç hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...