09 Temmuz 2017 11:40

HES inşaatı dev yarıklar oluşturdu

Bingöl Genç’te HES inşaatı nedeniyle oluşan derin yarıklar halkı tedirgin ediyor.

Paylaş

Bingöl Genç’e bağlı Çaytepe Köyü Düşmalan mezrasında yapımı süren HES barajı ve demiryolu deplase çalışmaları nedeniyle arazide açılan dev yarıklar köylüleri tedirgin etti. bazı yerlerde derinliği 4 metre ve genişliği 1 metreyi bulan yarıklar ile ilgili konuşan köylüler, yarıklara HES ve demiryolu deplase çalışmalarının neden olduğunu belirterek yetililerden yardım istedi. Çaytepe Köyü Muhtarı Hatip Değişgeç, oluşan yarıklar nedeniyle içme ve tarım arazilerinde sulama sularının kesildiğini belirterek şöyle dedi:
“Demiryolu ve baraj çalışmalarından dolayı bütün bölgede yarıklar oluştu. Vatandaşlar korku içinde, tedirginiz. Yetkililere sesleniyoruz, bu konu hakkında yardımcı olsunlar. Mağdur ve tedirginiz. İçme ve sulama suyumuz kesiliyor. heyelan endişesi nedeniyle Hayvanlarımızı dışarıya çıkaramıyoruz. Gereken yerlere başvurumuzu yaptık ama henüz netice alamadık.”

ÇEKİRGELER AKIN ETTİ

Köylüler, arazide daha önce çekirge bulunmadığını ancak yarıkların oluşmasının ardından ciddi sayıda çekirgenin ortaya çıktığını söyledi. Artan çekirge sayısına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, yetkililerden çözüm beklediklerini tekrarladı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ali İsmail Korkmaz Antakya’da anılacak

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Ayhan Barut: Geleceğimiz olan çocukların geleceğini karartmayalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa